اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 604700
 بازدید امروز : 529
 کل بازدید : 2095062
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1094
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟


  چاپ        ارسال به دوست

نویسنده: زهره الهیان نماینده تهران در مجلس هشتم

مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟

مواضع و سخنرانی اوباما در این نشست نشان از آن دارد که اوباما در مقابل سیاست اصولی ایران مجبور به نوعی عقبگرد از مواضع قبلی خود است. چرا که در نطق اوباما اعترافاتی در مقابل افکار عمومی دنیا صورت می‌گیرد که حاصل آن تاثیر حقوق ضایع شده ملت ایران می‌باشد؛

اعتراف به حقایقی چون؛

1- انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به عنوان حق مسلم ملت ایران

2- اعتراف به اینکه ملت ایران قربانی سلاح‌های کشتار جمعی از جمله سلاح‌های شیمیایی (که توسط غرب به صدام تحویل داده شده) بوده است.

3- اعتراف به دست داشتن آمریکا در کودتای 28 مرداد و دخالت تاریخی آمریکا در امور داخلی ایران

و در آخر درخواست مذاکره با ایران که طی بیانیه کاخ سفید از سوی ایران رد شده است.

همه این موارد نشان از آن دارد که دولتمردان آمریکا امروز به این نتیجه رسیده‌اند که سیاست زور و سلطه و تحمیل علیه ملت مقاوم ایران نتیجه بخش نبوده و برای خروج از تنگناهای موجود در عرصه بین‌الملل، احترام به حقوق ملت ایران تنها راهکار پاسخگویی آمریکا در مقابل افکار عمومی جهان است و صد البته مذاکره با ایران و در نهایت رابطه با جمهوری اسلامی ایران تنها راه خروج آمریکا از انزوا و منفور قرار گرفتن نزد افکار عمومی ملت‌هاست.

اصرار آمریکا بر مذاکره با ایران را می‌توان نمادی از نیاز دیرینه آمریکا به ارتباط با ایران در طول سال‌های پس از انقلاب دانست که در چندین برهه در طول دهه گذشته تکرار شده که یکی از این موارد را بنده خود در اجلاس بین‌المجالس در اتیوپی شاهد بودم، آنجا که هیئت آمریکایی دبیرکل را برای ملاقات با هیئت ایرانی واسطه قرار داد و بعد از امتناع هیئت ایرانی از مذاکره، اصرار خود برای دست دادن با هیئت پارلمانی ایران و گرفتن عکس با آنها را ابراز کرد.

موضوعی که امروز نیز در نیویورک تکرار می‌شود تا شاید دیپلماسی کریدوری در این رابطه به کمک آید و دست دادن مقامات آمریکا با مقامات ایرانی و گرفتن عکس و تبلیغات بر سر آن این پیام را به ملت‌های ستمدیده جهان مخابره کند که مقاومت جمهوری اسلامی ایران نیز در مقابل آمریکا شکسته شده تا شاید ملت‌ها سودای مقاومت در مقابل آمریکا و استکبار جهانی را در سر نداشته باشند و ایران اسلامی دیگر به عنوان الگوی مقاومت برای ملت‌ها به خصوص ملت‌های مسلمان منطقه مطرح نباشد و البته هوشمندی دیپلمات‌های ما و در رأس آن رئیس‌ جمهور محترم و وزیر امور خارجه مانع این بهره‌برداری تبلیغاتی از سوی آمریکا شد و رئیس‌جمهور با اعلام داشتن اختیار کامل از سوی رهبر معظم انقلاب، نداشتن وقت برای ملاقات را دلیل عدم برقراری ملاقات اعلام کرد و صد البته کاخ سفید برای جبران این انفعال تلاش داشت ضمن اعتراف به درخواست آمریکا از ایران و عدم پذیرش هیئت ایرانی مجبور شد موضوع را طور دیگر جلوه دهد.

در مقابل جمهوری اسلامی ایران در این نشست با صلابت و استواری همیشگی حضور داشت و نطق رئیس‌ جمهور محترم تائیدی بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در مقابل نظام سلطه داشت. مواضع عدالت ‌طلبانه و بر مبنای عقلانیت در عرصه بین‌الملل و نیز مطالبه صلح عادلانه و دفاع از حقوق ملت ایران و همچنین مقابله با خشونت و افراط و جنگ طلبی از این دست موضوعات هستند که نشان از حق‌طلبی همیشگی ایران اسلامی و ملت مظلوم ایران دارد و نیز دفاع جمهوری اسلامی ایران از ملل مظلوم و ستمدیده به ویژه ملت‌های مسلمان منطقه از جمله ملت بحرین، سوریه و فلسطین از مواردی است که در دکترین سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تاکید امام (ره) و مقام معظم رهبری جایگاه همیشگی دارد.

و همین اقتدار و صلابت همیشگی است که امروز جک استراو (وزیر خارجه پیشین انگلیس) را وادار به اعتراف به این حقیقت می‌کند که محور شرارت خواندن ایران احمقانه و اشتباه بوده است.

نکته آخر آنکه با وجود تلاش اوباما برای نشان دادن چهره‌ای منعطف و با حسن نیت از خود، این حقیقت از صحبت‌های وی آشکار بود که رئیس جمهور آمریکا اختیاری مستقل از صهیونیسم بین‌الملل و لابی صهیونیسم ندارد و اجازه‌ای برای اتخاذ تصمیم خلاف امنیت و منافع اسرائیل نخواهد داشت.

نویسنده: زهره الهیان نماینده تهران در مجلس هشتم


١٠:٠٩ - 1392/07/09    /    شماره : ٨١١    /    تعداد نمایش : ٢٢١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012