اندیشه های راهبردی
چگونه گفتمان انقلاب را در دانشگاه غلبه دهیم؟
۲۰ توصیه عملیاتی به تشکل‌های دانشجویی
توصیه‌ی کاربردی رهبر انقلاب به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی برای چگونگی تحقق «گفتمان انقلاب اسلامی»
 ٢٢:٣٢ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی مقاوم و مستحکم و با توان تاب آوری در مقابل شوک های وارده، می تواند آینده ای روشن را در مقابل پیشرفت و آبادانی کشور بگشاید که منافع آن در سطح ملی و در جهت پیشرفت و تعالی متوجه کشور و ملت شود. همانطور که مقام معظم رهبری از شهریور 88 برای اولین بار این واژه را در دیدار با کار آفرینان مطرح نمودند و کارآفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی را نیاز اساسی کشور دانستند. طرح این مقوله در آنزمان دو دلیل عمده داشت: 1. فشار اقتصادی دشمنان 2. آمادگی کشور برای جهش و پرواضح است که این دو دلیل در شرایط امروز کشور نیز صدق می کند و به مراتب ملموس تر به نظر می رسد. در این راستا نگاه به ظرفیت عظیم ملی و پتانسیل های درونی و استعداد معطل مانده از جوانان و نیروی کار با تجربه و متخصص از دلائل مهمی است که هر چه سریعتر مسئولین می باید نگاه خود را به این مقوله متحول نموده و به جای انتظار برای به بار نشستن وعده و وعید های غرب در رفع تحریم ها، این ظرفیت عظیم نیروی جوان کارامد و متخصص و مجرب را ارج نهاده و در راستای بکارگیری آن برنامه ریزی نمایند. به دیگر بیان مسئولین می بایست اساس برنامه ریزی را توجه به ظرفیت های داخلی و پتانسیل عظیم فعلی کشور یعنی نیروهای جوان و تحصیل کرده قرار دهند و حمایت از تولیدکننده داخلی و بنگاه های کوچک اقتصادی را بطور جدی در دستور کار خود لحاظ کنند.
 ١٨:١٥ - 1395/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 525219
 بازدید امروز : 1218
 کل بازدید : 1805453
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0/1251
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > انسجام و وحدت نیروهای انقلابی؛ شکست دشمن در خط نفوذ/ رنگ باختن نگاه چپ و راست با ملاک انقلابی گری و ولایتمداری


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام کمیته پزشکان"جبهه مردمی نیروهای انقلاب" در گفت وگو با طنین یاس:

انسجام و وحدت نیروهای انقلابی؛ شکست دشمن در خط نفوذ/ رنگ باختن نگاه چپ و راست با ملاک انقلابی گری و ولایتمداری

گفت وگو: منیره غلامی توکلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که پنجم دی امسال اعلام موجودیت کرد، برخاسته از متن نیروهای مؤمن و انقلابی سراسر کشور است و بسیاری از چهره های شاخص سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از آن حمایت کرده اند. از نکات قابل توجه در چینش اعضای این تشکل، می توان به حضور افراد مورد وثوق و کاربلد در حوزه های مخنلف اعم از رسانه، سیاست، ورزش، دین، فرهنگ، اقتصاد و دانشگاه اشاره کرد.

زهره الهیان قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس، اظهارداشت: قرار بر این است جمع زیادی از پزشکان متعهد و وفادار به نظام و انقلاب اسلامی در قالب یک نشست تخصصی، گرد هم بیایند و در عین حمایت از این جبهه مردمی، نگاه و برنامه تخصصی خود در حوزه سلامت را مشخص کنند تا علاوه بر اینکه ملاک عمل و برنامه رئیس جمهوری آینده باشد در حوزه سلامت باشد.

ظرفیت مردمی و نخبگانی کشور در خدمت پیشبرد اهداف نظام

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با اشاره به اینکه « جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» بر حسب ضرورت امروزِ انقلاب اسلامی و نظام، شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: این جبهه مردمی، بر پایه تجمیع نیروهای وفادار به انقلاب تلاش می کند ظرفیت مردمی و نخبگانی کشور را در جهت پیشبرد اهداف نظام و انقلاب به خدمت بگیرد.

وی بیان کرد: «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» یک جبهه فراجناحی است و به دور از تعلقات حزبی و گروه های سیاسی تلاش می کند، چتر خود را به نحوی باز کند تا تمام نیروهای وفادار به نظام و انقلاب اسلامی در این جریان که همان مسیر پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، قرار بگیرند .

الهیان با بیان اینکه «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» تلاش دارد جریان مردمی و نخبگانی را چنان در جهت منویات مقام معظم رهبری سوق دهد که نگاه و دغدغه های شان تحقق فرامین مقام معظم رهبری باشد، افزود: این جبهه مردمی، تلاش دارد تا جریانی را در راستای ولایت، سامان بدهد تا ان شاء الله دستاوردهای انقلاب اسلامی در برهه های حساس پیش رو، حفظ شود.

انسجام و وحدت نیروهای انقلابی، شکست دشمن در خط نفوذ 

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با بیان اینکه بقا و ماندگاری نظام و انقلاب اسلامی در مسیر ساماندهی به نیروهای وفادار به آرمان های نظام و انقلاب اسلامی است، گفت: انسجام و وحدت نیروهای انقلابی،  علاوه بر اینکه نخواهد گذاشت "خط نفوذ" توان ایجاد شکاف و انشقاق در میان آنها را داشته باشد ، تلاش دشمن در خط نفوذ را با شکست مواجه خواهد کرد.  

مردمی و غیرجناحی بودن وجه تفاوت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

وی تفاوت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» با سایر دسته ها و گروه های سیاسی را "مردمی" و "غیرجناحی" بودن آن دانست و افزود: این جبهه خط و مرزی برای جذب نیروهای انقلابی ندارد و تنها خط قرمز آن،  آرمان های نظام، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

رنگ باختن نگاه چپ و راست زیر چتر انقلابی گری و ولایتمداری

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در پاسخ به این سؤال که فراجناحی بودن این جبهه در دراز مدت با جذب افکار و اندیشه های سیاسی مختلف، مشکل ایجاد نخواهد کرد؟ گفت: همانطور که گفته شد نگاه حزبی بر این جبهه حاکم نیست بکله ملاک انقلابی گری و شاخصه های است که مقام معظم رهبری برای نیروهای انقلاب تعریف و تبیین کرده اند؛ از این رو خط قرمز جبهه مردمی، خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تبیین فرموده اند و حرکت در چهارچوب نظام و انقلاب اسلامی است. با این رویکرد نگاه چپ و راست یا دسته بندی های خاص سیاسی دیگر رنگ می بازد.

الهیان ادامه داد: ملاکِ ولایت مداری و انقلابی گری تعیین می کند چه افراد و چه گروه هایی می توانند در این چهارچوب قرار بگیرند و این همان نگاه و رویکردی است که اعضای هیئت مؤسس این جبهه اعلام کرده اند و به آن وفادار هستند.

انتخابات هدف کوتاه مدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را از کارکردها و اهداف کوتاه مدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: ان شاء الله، وحدت و همگرایی نیروهای انقلاب، منجر به این خواهد شد که رئیس جمهوری انقلابی و ولایی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار طنین یاس که آیا این جبهه از چهره خاصی حمایت خواهد کرد، گفت: وقتی صاحب نظران حوزه  سیاسی و نخبگان جامعه که نمایندگانی از توده مردم هستند دور هم جمع شوند و بتوانند بر یک گزینه واحد اجماع کنند، قاعدتا به واسطه وحدت و انسجام صورت گرفته احتمال پیروزی یک فرد انقلابی برای ریاست جمهوری بیشتر خواهد شد از این رو  همه هم و غم نیروهای انقلاب در کوتاه مدت باید معطوف به این مسیر باشد.

اعتماد سازی مردمی توسط نخبگان حامی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در مورد چگونگی جذب اعتماد آحاد مردم جامعه، با بیان اینکه برنامه ریزی گام به گام توسط جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در دستور کار است گفت: در مرحله اول نخبگان جامعه هستند که حمایت خود را از این جبهه مردمی اعلام خواهند کرد.

الهیان ادامه داد: در این مرحله نخبگان جامعه در اقشار مختلف به صورت تخصصی دور هم جمع می شوند و در قالب نشست ها و همایش ها دغدغه های خود را بیان می کنند و در مرحله بعد هر یک این وظیفه را برای خود می بینندکه سایر آحاد مردم و نیروهای انقلاب را به حمایت از این جبهه مردمی دعوت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم بیان کرد: همین رویکرد مردمی و تشکیل یک پارلمان از نمایندگان توده مردم و نخبگان جامعه، می تواند باعث ایجاد یک اعتماد عمومی در بین اقشار مختلف جامعه باشد.

 تعیین اهداف و شعارهایی مبنی بر نیازهای واقعی زنان

وی در خصوص جایگاه و نقش بانوان در « جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» و  همچنین برنامه هایی که این جبهه برای بانوان دارد، با اشاره به اینکه نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند که از پتانسیل بسیار بالایی به لحاظ انگیزه و تأثیرگذاری برخوردار هستند و همواره در طول ده های گذشته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده اند که در مسیر نظام و انقلاب تعیین کننده بوده و هستند گفت: امروز هم بانوان در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به طور جدی و اثر گذار دیده شده اند و صاحب نظران حوزه زنان به حمایت از این جبهه برآمده اند که ان شاء الله با تعیین اهداف و شعارهای مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه زنان، خواهند توانستند آحاد زنان جامعه را با خود همسو و همراه کنند.

لزوم تدوین برنامه ای منسجم و همه جانبه برای فضای مجازی

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در پاسخ به این سؤال که جبهه مردمی چه نگاه و رویکردی در خصوص رسانه به ویژه رسانه های برخط دارد، گفت: در بین اعضای هیئت مؤسس این جبهه، چهره ها و شخصیت های برجسته رسانه ای حضور دارند و این امر نشان می دهد، مقوله رسانه به طور جدی مد نظر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است.

الهیان با بیان اینکه در این مقوله صرفا رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها، نباید ملاک باشد گفت: امروزه رسانه های مردمی که در فضای مجازی در قالب شبکه های اجتماعی فعال هستند، نیز باید مد نظر تصمیم گیرندگان در جبهه قرار گیرد و یکی از پیشنهادات ما این است که در خصوص فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک برنامه منسجم و همه جانبه را در دستور کار قرار بدهند.

انتهای پیام/ غ٢٣:٥٩ - 1395/10/27    /    شماره : ١٠٢٨    /    تعداد نمایش : ٧٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012