جستجو
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 346771
 بازدید امروز : 220
 کل بازدید : 2072416
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1250
اخبار > مرگ بر امریکا از کجا آمد


  چاپ        ارسال به دوست

مرگ بر امریکا از کجا آمد

به گزارش گروه "رسانه‌ها" خبرگزاری تسنیم، پیشنهاد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری هفته دوم تیرماه به نام هفته حقوق بشر آمریکایی بار دیگر ضرورت این مسئله را به عده‌ای که فراموش کرده‌اند آمریکا چه خیانت‌هایی را علیه ملت ایران روا داشته است یادآور شد.


در حال حاضر عده‌ای سعی می‌کنند از آمریکا یک چهره معصوم بسازند که به فرموده مقام معظم رهبری این افراد خیانت می‌کنند چون می‌خواهند دشمنی خباثت‌آلود امریکا و برخی دنباله‌روهای آن را با بزک تبلیغاتی و رسانه‌ای بپوشانند.
نگاهی به گزارشات سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد که علی‌رغم تبلیغات گسترده مقامات امریکایی در حراست از حقوق بشر عملکرد این کشور نشان داده است که این کشور هیچ‌گاه به هیچ یک از کنوانسیون‌های حقوق بشر پایبند نبوده است و در زمره کشور‌های ناقض حقوق بشر بشمار می‌رود.


آمریکا، کشوری که مدعی پیشبرد اهداف سازمان ملل متحد و رعایت حقوق انسانی است، هنوز به مهم‌ترین کنوانسیون‌های مرتبط با حقوق بشر نپیوسته و به بهانه‌های متعدد از الحاق به معاهدات حقوق بشری خودداری کرده است.
آمریکا تاکنون به عضویت کنوانسیون حقوق کودک، کنوانسیون حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، پروتکل اختیاری کنوانسیون منع شکنجه، کنوانسیون بین‌المللی حمایت از افراد در برابر ناپدید شدن اجباری، کنوانسیون رم در‌خصوص اساسنامه دیوان کیفر بین‌المللی، کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان و کنوانسیون حقوق بشر بین‌المللی درنیامده است از سوی دیگر آمریکا در کنوانسیون‌هایی مانند منع شکنجه، میثاق حقوقی، مدنی، سیاسی و بین‌المللی عضو نشده و اساسا آنها را قبول ندارد، در حالی که این کشور بیشترین ادعای رعایت حقوق بشر در جهان را دارد، اما در سطح جهان کمترین عضویت در نهادهای حقوق بشری را داراست.

 

جنایات امریکا در ایران


جنایات امریکا در ایران تنها برای بیان بخشی از پرونده حقوق بشر آمریکا کافی است. آمریکا همواره تلاش کرده از راه‌های مختلف به انقلاب و نظام ما ضربه بزند یکی از این راه‌ها هم ترور علما، دانشمندان و بزرگان نظام ما بوده است. «حادثه 7 تیر سال 1360»، «ترور شهید صدوقی در 11 تیر سال 1361»، «بمباران شیمیایی سردشت در 7 تیر 1366» تنها گوشه‌ای از جنایات این کشور در ایران است که در تیر‌ماه به وقوع پیوسته است. در حقیقت مبنای شعار مرگ بر امریکا همین جنایاتی است که امریکا یا خود مستقیماً در آنها دست داشته است یا با حمایت از عاملان خود در این جنایات همکاری داشته است که از جمله آن می‌توان به حمله صدام به کشورمان با چراغ سبز واشنگتن اشاره کرد.


زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس هشتم شورای اسلامی، آمریکا را مظهر تروریسم دولتی دانست و افزود: آمریکا به عنوان یک تروریسم دولتی در منطقه حضور دارد و در کشورهای همسایه ایران تلاش می‌کند به واسطه حمایت از گروه‌های تروریستی ایجاد ناامنی و همچنین شرایط ناامن برای مردم منطقه داشته باشد که البته در این زمینه هدف اصلی او جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا از گروهک‌های تروریستی از جمله گروه جندالشیطان که دست آنها به خون 400 نفر از هموطنان عزیز ما آغشته است حمایت می‌کند. این شهادت‌ها پشت‌صحنه آن آمریکا و تروریسم دولتی آمریکا است. نمونه و مصداق بارز آن دستگیری ریگی معدوم است که در هنگام پرواز توسط نیروهای اطلاعاتی و نظامی ایران دستگیر شد. این در شرایطی بود که ریگی در حال مسافرت به یکی از کشورهای همجوار برای دیدار با مقامات آمریکایی بود و در پرونده این گروهک تعداد زیادی ترور و بمب‌گذاری در داخل خاک ایران را مشاهده می‌کنیم.


وی بیان داشت: از این دست حرکت‌های تروریستی و ایجاد ناامنی از سوی آمریکا و با حمایت‌های آمریکا و ژنرال‌هایی که در کنگره آمریکا برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت عزیز ایران حضور دارند به طور جدی مشاهده می‌شود. یکی از این جنایت‌ها حمله به هواپیمای مسافربری و سقوط هواپیمای مسافربری ایران که باز هم توسط آمریکا صورت گرفت و حتی کوچکترین عذرخواهی از سوی مقامات آمریکایی بابت این جنایت هولناک از ملت ایران صورت نگرفت. حادثه هفتم تیر هم در واقع نشانی از مظلومیت ملت ایران و نشان از اوج نقض حقوق بشری است که استکبار جهانی علیه ملت و نخبگان این ملت و در رأس آن شهید بهشتی مظلوم قرار دارد روا می‌دارد.

 

هفته حقوق بشر امریکایی


از این رو بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران با توجه به جنایت‌های مختلف آمریکا که پیش و پس از انقلاب در کشور ما و حتی کشورهای دیگر جهان بخصوص در منطقه خاورمیانه رخ داده است، با تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری پیشنهاد نامگذاری هفته دوم تیرماه را به عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» دادند تا سبب آشنایی مردم جهان با جنایت‌های آمریکا باشد.


محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به پیشنهاد مقام معظم رهبری به نامگذاری این ایام به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: ما از اول انقلاب با ادعاهای حقوق بشر دروغین کشورهای غربی مواجه بودیم و آنها در موارد متعددی از پایه‌گذاران تروریسم و ضایع‌کننده حقوق بشر در کل دنیا هستند.


حبیبی با اشاره به تناقض آمریکایی و دفاع از حقوق بشر در عین نقض کردن آن ادامه داد: علاوه بر مثال‌های رهبری در این زمینه موارد متعددی از نقض حقوق بشر آمریکایی وجود دارد و آنها دروغگویان تاریخ هستند.


دبیرکل حزب مؤتلفه تصریح کرد: در آمریکا از ده‌ها سال قبل به واسطه وزارت دفاع دانشکده‌ای مخصوص تقویت تروریست‌ها تأسیس شده بود که هزاران تروریست را برای ناامن کردن موقعیت انقلابیون در سراسر دنیا تربیت کرد.


وی افزود: کشور انقلابی همچون ایران اسلامی می‌تواند بر اساس باورهای راستین اسلامی برای مقابله با این دروغگویان یک اقدامی کند تا کشورهایی که همچون ما قربانی تروریست بوده‌اند از حقوق بشر حقیقی دفاع کنند. لذا نامگذاری هفته دوم تیرماه به عنوان حقوق بشر آمریکایی را ضروری می‌دانیم.


حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی کشور، نیز نامگذاری هفته دوم تیرماه به نام هفته «حقوق بشر آمریکایی» را یک پیشنهاد هوشمندانه دانست و گفت: باید گزارش‌های سالانه از اقدامات ضد حقوق بشر آمریکا در دنیا را منتشر کنیم.
وی افزود: اگر تمام ایام سال را به نام حقوق بشر آمریکایی نامگذاری کنیم کم است ولی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هفته دوم تیرماه آمریکا اقدامات ضد بشردوستانه بسیاری علیه ایران داشته است.


وی افزود: آمریکا در تمام ایام در برابر تمام مردم جهان اقدامات ضدحقوق بشر انجام می‌دهد ولی پیشنهاد نامگذاری هفته دوم تیرماه به نام هفته حقوق بشر آمریکایی برای نمادسازی حرکات ضدحقوق بشر آمریکا بسیار هوشمندانه است.


قدیانی گفت:‌ البته جا دارد سالانه گزارشی از وضعیت اقدامات ضد حقوق بشر دولتمردان آمریکایی در جهان و ایران را نیز منتشر کنیم تا چهره واقعی استکبار را در جهان نشان دهیم.


رئیس سازمان بسیج علمی کشور با اشاره به اقدامات ضد حقوق بشر آمریکا در سال‌های مختلف گفت: اقدامات آمریکا در گذشته در تاریخ وجود دارد و جامعه باید آنها را بشناسد ولی این اقدامات همچنان هم ادامه یافته و در حال حاضر تمام اتفاقات ضد بشر دوستانه رخ داده در منطقه با دخالت مستقیم آمریکا است که باید جهانیان این مسائل را بدانند.

 

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نامگذاری هفته «حقوق بشر آمریکایی» را دنبال کند


در همین حال محمد‌حسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه می‌تواند موضوع نامگذاری هفته دوم تیرماه به نام حقوق بشر آمریکایی را دنبال کند.


وی درباره پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری هفته دوم تیرماه به نام هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: امروز در داخل خود آمریکا به خاطر اختلاف رنگ و نژاد جنایات بسیاری رخ می‌دهد.


وی با اشاره به تبعیضی که در دادگاه‌های آمریکا علیه جانیان و قربانیان درگیری‌های نژادی وجود دارد، گفت: دولت آمریکا عامل جنایت‌های امروز در افغانستان، سوریه، عراق و یمن است؛ این دولت همچنین نقش مستقیمی در ترور 17 هزار ایرانی در طول سال‌های اول انقلاب اسلامی دارد.


آصفری از نصب چند صد هزار دوربین در زندان‌های آمریکا به عنوان مورد دیگری از نقض حقوق بشر در این کشور یاد کرد و گفت: آمریکا در حالی دست به این اقدامات جنون‌آمیز می‌زند که هر جا به نفعش است از حقوق بشر دم می‌زند.


همچنین رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌ جمهوری با اشاره به تناقضات آمریکا در زمینه حقوق بشر گفت: جا دارد هفته‌ای را به نام هفته حقوق بشر ‌آمریکایی نامگذاری کنیم تا همه مردم چهره آمریکا را ببینند.


حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی به اقدامات صورت گرفته از سوی آمریکایی‌ها پس از انقلاب اسلامی اشاره و اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی ماه‌های بسیاری را داشتیم مانند خرداد، تیر، شهریور و بهمن که در این ماه‌ها وقایع بسیاری در آن از سوی آمریکایی‌ها اتفاق افتاده است و در همین تیرماه شاهدیم که حادثه هفتم تیرماه، شهادت آیت‌الله صدوقی،‌ حادثه بمباران سردشت و انفجار هواپیمای مسافربری ایران در آن صورت گرفته است که جا دارد ماه‌ها بر روی دلایل این وقایع کار کنیم.


وی با اشاره به ضرورت نامگذاری هفته‌ای به نام هفته حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: با توجه به اتفاقات صورت گرفته در تیرماه جا دارد هفته‌ای را به نام هفته حقوق بشر آمریکایی اعلام کنیم چراکه در حوادثی که در تیرماه صورت گرفته است یا آمریکایی‌ها نقش مستقیم داشتند و یا از وقایع صورت گرفته حمایت کردند، برای مثال جنگ تحمیلی که یک شبه صورت نگرفته و پیش از آن برنامه‌ریزی‌های فراوان صورت گرفت تا صدام به ایران حمله کرد و با این کار می‌توانیم نقش موثری در آگاه‌سازی نسل حاضر و ثبت آن در تاریخ داشته باشیم.


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه آمریکا با ابزار پول، رسانه و زور از حقوق بشر به نفع خود استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: چه کسی است که نداند آمریکا برای اولین‌بار بمب اتمی را به کار برد یا از حمله عراق به ایران در جنگ تحمیلی حمایت کرد یا هواپیمای مسافری کشورمان که بمباران هوایی کرد، بنابراین آمریکا خود را از دنیا طلبکار می‌داند در حالی که در این زمینه بدهکار به دنیاست.


حجت‌الاسلام اکرمی با بیان اینکه آمریکا با ابزار رسانه حقایق را دگرگون بیان می‌کند، تصریح کرد: همه وظیفه داریم با آگاه‌‌سازی چهره آمریکا را به دنیا معرفی کنیم تا مردم آگاه شوند و در این صورت مردم می‌توانند در مقابل زور، تزویر و پول مقاومت کنند.


١٦:٠٠ - 1394/04/14    /    شماره : ٩٠٥    /    تعداد نمایش : ١٨٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012