جستجو
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 583913
 بازدید امروز : 1953
 کل بازدید : 3798251
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.4062
اخبار > واکنش نمایندگان به درگذشت مهسا امینی؛ توئیت الهیان درباره سابقه بیماری |‌ نیازی به ورود پلیس نبود اگر... | چه کسانی در عرصه حجاب ترک فعل کردند؟


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش همشهری آنلاین

واکنش نمایندگان به درگذشت مهسا امینی؛ توئیت الهیان درباره سابقه بیماری |‌ نیازی به ورود پلیس نبود اگر... | چه کسانی در عرصه حجاب ترک فعل کردند؟

زهره الهیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم در چند توئیت بر رسیدگی جدی به این پرونده تاکید کرد و در توئیتر خود نوشت: «خبر درگذشت مهسا امینی بسیار ناراحت کننده است. ضمن تسلیت به خانواده محترم ایشان از نیروی انتظامی پیگیری صورت گرفته که مشخص شد، به دستور فرماندهی نیروی انتظامی فورا تیم بازرسی تشکیل شده تا اگر تخلفی صورت گرفته باشد با خاطی برخورد جدی و درخور صورت گیرد.» این نماینده مجلس در توئیت دیگری نیز اینطور مرقوم داشت: «از آنجا که خاطر مردم عزیز از این اتفاق تأثر بار جریحه دار شده تیم بازرسی و قوه قضاییه در اعلام نتیجه پرونده به افکار عمومی تسریع کنند. کمیسیون امنیت مجلس بر این پرونده تا پایان نظارت خواهد داشت.»

الهیان در آخرین توئیت خود نیز به سابقه بیماری مهسا امینی اشاره کرد و در توئیتر نوشت: «ضمنا پزشکی قانونی اعلام کرده هیچگونه آثار برخورد فیزیکی و ضرب و جرح مشاهده نشده و همچنین در سوابق پزشکی مهسا امینی زمینه بیماری قلبی و صرع از کودکی وجود داشته است.»

 

مالک شریعتی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس هم نقل قولی از رهبر معظم انقلاب که در تاریخ ۱۰ خرداد ۸۴ منتشر شده بود را بازنشر داد و در توئیتر خود مرقوم کرد: «با تغییر روش‌ها اصول تغییر پیدا نمی‌کند و خودش را آشکار نشان می‌دهد. روشی که به عنوان نوگرایی رو می‌آید و انسان می‌بیند اصول گم شد، باید بفهمد که آن روش، غلط است. تاکتیکی که ما را از استراتژی دور می‌کند، پیداست که غلط است.»

 

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هم در چهار توئیت دنباله‌دار به ماجرای برخوردها در زمینه حجاب و عفاف اشاره داشت و در توئیتر خود نوشت: «اگر در سال‌های گذشته ارگان‌هایی مانند وزارتخانه‌های فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی، آموزش ‌و پرورش، علوم، کشور، ورزش ‌و جوانان و سازمان‌هایی مانند صدا و سیما و تبلیغات و... به وظایف خود در رابطه با عفاف ‌و حجاب به درستی عمل می‌کردند و دچار ترک‌فعل‌های فاحش نمی‌شدند و همچنین مدعیان کنونی نیز با این ترک‌فعل‌ها همراهی و یا به نشانه رضایت، سکوت نمی‌کردند، نیازی به ورود پلیس نبود! در حالیکه پلیس به جرم انجام وظیفه و یا نادر موارد اشتباه عملکردی از سوی دشمن به صورت هدفمند و برخی دوستان از روی ناآگاهی، ناجوانمردانه مورد هجمه قرار می‌گیرد، سوالاتی ایجاد می‌شود که آیا فعالان سیاسی، فرهنگی‌اجتماعی و رسانه‌ای، نهادهای مرتبط را به دلیل عدم انجام وظیفه و ترک‌فعل‌های صورت گرفته مورد انتقاد و مطالبه قرار داده‌اند؟»‌ این نماینده مجلس در ادامه توئیت خود نیز متذکر شد: «و آیا می‌دانند مطالبه توام ایجابی و سلبی در زمینه عفاف ‌و حجاب می‌تواند به سلامت اخلاقی جامعه کمک و از موج سواری معاندین جلوگیری نمایند!» عباسی در چهارمین توئیت خود هم اینطور نوشت: «به عنوان‌ نماینده ‌مردم از دستگاه‌های متولی، عمل به وظایف قانونی را مطالبه نموده و می‌خواهیم در صورت داشتن فعالیت‌های‌مثبت در زمینه عفاف‌ و حجاب اقدامات تبیینی و آموزشی خود را بصورت شفاف به مردم گزارش دهند. موضوع رعایت حجاب باید بصورت ریشه‌ای و فرهنگ مبنا حل و فصل گردد.»

 

محمدرضا احمدی سنگری، نماینده مردم رشت و خمام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که عضو کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و اصل نود مجلس نیز هست اقدام به موقع نهادهای متولی را موجب جلوگیری از بروز فتنه در ماجرای مهساامینی دانست و در توئیتر خود نوشت: «حادثه رخ داده در مقر پلیس امنیت اخلاقی متاثرکننده بود اما اقدام به موقع و هماهنگ دولت، پلیس و رسانه ملی در پیگیری، آگاه‌سازی و بیان واقعیت هم نمونه مناسب جهاد تبیین بود و هم از فتنه برنامه‌ریزی شده دشمن پیشگیری کرد.»

سیدناصر حسینی پور، نماینده مردم گچساران و باشت نیز با انتقاد از برخی رفتارهای گشت ارشاد و اشاره به اندیشه شهید سلیمانی در حساب توئیتری خود اینطور مرقوم کرد: «آنقدر که شیوه گشت موردی ارشاد به آبرو و اعتبار نظام خدشه وارد کرده است، فسادها و اختلاس‌های بزرگ اینچنین نکرده است. معتقدم استفاده از قوه قهریه ناجا، راه‌ حل مناسبی در برخورد با ناهنجاری‌های نرم جامعه نیست. اندیشه حاج قاسم فرارویمان باشد: «همان دختر کم حجاب هم دختر من و شماست» ما با ارشاد کردن موافقیم، اما با این سبک از ارشاد اجباری مخالفیم...»

 

حجت الاسلام محمدرضا مبلغی، نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار هشتگ مهسا امینی به خانواده این مرحومه تسلیت گفت و در چند توئیت خواستار برخی اقدامات لازم شد. او در نخستین توئیت خود نوشت: «با ابراز تأسف و تأثر فراوان از درگذشت خانم مهسا امینی و اتفاقی که برای آن مرحوم افتاده است، به خانواده محترم و بازماندگان ایشان تسلیت و تعزیت عرض میکنم و همدردی خود را اعلام مینمایم. در این خصوص باید  وظایفی به صورت جامع پیگیری شود که عبارت است از: ۱- ضرورت پیگیری قضایی جامع و کامل نسبت به موضوع مرگ مهسا امینی. همچنین ضرورت بررسی و پیگیری این موضوع از سوی مجلس شورای اسلامی جهت روشن شدن کامل ابعاد این اتفاق و اعلام نتیجه آن به مردم عزیز.» او در توئیت‌های دیگر خود نیز به این موارد اشاره داشت: «٢- لازم است در شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر تجدیدنظر شود و بازسازی صورت گیرد به گونه‌ای که خود شیوه‌ها، شیوه‌هایی «معروف» باشند، چه آنکه با «غیر معروف» نمی‌توان امر به معروف را که واجب مهمی است اقامه کرد. فاقد الشیء لا یعطیه ٣- افزون بر ضرورت بازسازی شیوه‌های اقامه معروف، تطبیق آن نیز باید به دست کسانی صورت گیرد که از اهلیت و آگاهی کافی برای رعایت همه چارچوب‌های امر معروف و نهی از منکر برخوردار باشند. باید نسبت به بسیاری از افراد که امر به معروف می‌کنند «امر به معروف» کرد تا معروف را به درستی انجام دهند.

مصطفی نخعی، نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس و سخنگوی کمیسیون انرژی نیز با تاکید بر جدیت مجلس در پیگیری این مساله توئیت کرد: «ضمن تسلیت به خانواده محترم مهسا امینی، همانطور که رییس محترم مجلس اشاره کردند، موضوع با جدیت و منصفانه در مجلس شورای اسلامی پیگیری و گزارش آن به استحضار مردم عزیز خواهد رسید. قطعا بازنگری در روش‌ها می بایست جزو محورهای مهم رسیدگی باشد.»

 

کمال حسین پور، نماینده مردم شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت قانون و لزوم نظارت دقیق مجلس در توئیتر خود نوشت: «فصل الخطاب همه مسائل برای تمام سازمان‌ها و ارگان‌های کشور حاکمیتِ قانون است. ضمن تاکید بر برخورد جدی و بدون اغماض با هرگونه قصور و تقصیر احتمالی، نباید با بی تدبیری و دوقطبی سازی زمینه‌های سوء استفاده جریان‌های غیرهمسو و معاند را فراهم آورد. مجلس حتما به وظایف نظارتی خود عمل می‌کند.»

بهروز محبّی نجم آبادی، ‏‏‏‏نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن ‌و ششتمد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم بر رسیدگی دقیق به پرونده پزشکی مهسا امینی تاکید داشت و نوشت: «مجلس نسبت به حقوق شهروندی و اجرای قانون اساسی حساس است. پرونده پزشکی خانم امینی با دقت بررسی می‌شود. بر اساس فیلم دوربین‌های مدار بسته ضرب و شتمی در کار نیست ولی کالبد شکافی سوابق بیماری را نشان خواهد داد.»

 

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که پیش از این هم توئیت‌هایی درباره مهسا امینی داشت با انتشار طرحی از این دختر و انتشار هشتگ مهسا امینی نوشت: «مهسا_ژینا_امینی دختر ایران پس از ارشاد و هدایت؛ در خاک زادگاهش آرام گرفت.»

 

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار هشتگ مهسا امینی در توئیتر خود نوشت: «فوت خانم مهسا امینی هموطن اهل سقز اتفاق تلخی بود. ضمن ابراز همدردی با خانواده محترمشان، وظیفه دیدم علت فوت را از مسؤولین مربوطه جویا شوم. مجلس، دادستانی و فراجا درحال تحقیق و تفحصند و اطمینان دادند درصورت قصور، با خاطی برخورد خواهدشد. مطالبه نمایندگان اطلاع رسانی شفاف و سریع است.»

حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی، نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به سواستفاده دشمنان انقلاب از ماجرای مهسا امینی توجه داشت و در توئیتر خود نوشت: «نکته جالب، در مرگ مهسا امینی، سینه چاکی اصلاح طلبان است که هرچند سال یکبار خودشان جزو ارکان نظام از مجلس گرفته تا دولت و سایر قوا می‌شوند ولی اکنون در جبهه مبارزه با نظام مانندمنافقین و سلطنت طلبان چماق بر سرنظام می‌کوبند. گویی در تقسیم شرف اندکی هم به اینان نرسیده.»

سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم به قیام امام حسین(ع) اشاره داشت و اینطور توئیت کرد: «امام حسین (ع) از ما یک درخواست کرد: هل من ناصر ینصرنی؟ هر کس به او لبیک گوید و دین خدا را یاری و احکام دین را جاری کند خدا او را یاری می‌رساند و کسی را که خدا یارش باشد، شکست ندارد.»

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز با انتشار تصویر خود در راهپیمایی اربعین اینطور مرقوم کرد: «راهپیمایی ده‌ها میلیونی اربعین حسینی تجلی قدرت واقعی شیعه علی(ع) است. ۱۴ قرن گذشته است اما هرسال جوشش خون حسین(ع) چون چشمه‌ای ساری، زلال تر از قبل میلیون‌ها عاشقش را گرد خود جمع می‌کند. خون حسین(ع) مظلوم و یاران با وفایش رمز ماندگاری و پیروزی نهایی اسلام است.»

عزت الله اکبری تالارپشتی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار کلیپی از ورود انبوه زائران اربعین حسینی به حرم اینطور توئیت کرد: «وَأَشْهَدُ أَنَّ اللّٰهَ مُنْجِزٌ مَا وَعَدَک... و شهادت می‌دهم، خدا آنچه را که به تو وعده داده است محقق می سازد.»

علی بابایی کارنامی، ‏‏نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم و نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی هم با انتشار تصویر تمام قد رهبر معظم انقلاب در مراسم امروز که در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد، در توئیتر خود نوشت: «حضور دلگرم کننده مقام معظم رهبری در جمع مسئولان علاوه بر بهره معنوی همیشگی باطل کننده خباثت رسانه‌های بیگانه و مزدوران آنها در ایام اخیر بود که تلاش می‌کردند با شایعه سازی، داغ مرگ ملکه‌شان را تسلی دهند.»


١٠:٥٨ - 1401/06/26    /    شماره : ٢٤٦٢    /    تعداد نمایش : ١٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012