اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 254539
 بازدید امروز : 139
 کل بازدید : 2121305
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2031
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > برخی به جای حل مشکلات بانوان موضوع ورود آنها به ورزشگاه را یک مشکل جلوه می دهند


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان در نشست بانوان ائتلاف:

برخی به جای حل مشکلات بانوان موضوع ورود آنها به ورزشگاه را یک مشکل جلوه می دهند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، زهره الهیان، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ظهر امروز با حضور در نشست بانوان ائتلاف که در محل خبرگزاری نسیم با نمایندگان اصحاب رسانه برگزار شد اظهار داشت: دولت متاسفانه بسته جامع حمایتی از تولیدکنندگان ندارد و این شرایط نیز شامل حال زنان هم می شود.

 

وی ادامه داد: بسیاری از زنان کشور کارآفرین هستند و بنگاه های زود بازده اقتصادی در شرایط رکود کشور مورد بی مهری و عدم حمایت دولت قرار گرفته اند و همین عامل موجب شده تا وضعیت بنگاه های اقتصادی و بیکاری زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار وخیم تر شود.

 

الهیان با اشاره به آمار بیکاری در کشور گفت: در حدود دو و نیم تا سه میلیون نفر بیکار را زنان شامل می شوند که به شغل و درآمد نیاز دارند که در زمان بیکاری با مشکلات عدیده ای روبرو شوند.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسئله آزادی زنان در جامعه گفت: استفاده ابزاری از رای زنان آن هم در آستانه هر دوره از انتخابات به چالشی جدی تبدیل شده است و می بینیم که برخی از گروه ها و جناح ها از این موضوع سوء استفاده می کنند.

 

وی در خصوص استفاده ابزاری غرب از رای زنان در آستانه انتخابات در کشورشان بیان داشت: آمریکا و انگلیس دو کشوری هستند که با طرح مسابقه ای در شبکه های تلویزیونی به دنبال کسب رای و جلب نظر جوانان و زنان برآمدند و در این برنامه ها شعارهای جنسیتی سر می دادند تا جایی که کلینتون و تونی بلر نیز تا حد زیادی توفیق شان در انتخابات را از این طریق به دست آوردند.

 

الهیان بیان داشت: آنچه که ما در مجلس به جای تقابل با آقایان دنبال می کنیم کمک گرفتن از آنها برای حل مشکلات خانم هاست و اگر کمک آنها نبود چه بسا بسیاری از مشکلات حل نمی شد.

 

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: در حالی که زنان جامعه با مشکلات بسیار جدی تری روبرو هستند اما در داخل برخی موضوع ورود بانوان به ورزشگاه ها را یک مشکل حاد مطرح می کنند.

 

وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما در خصوص اینکه در زمان تبلیغات انتخاباتی وعده صد روزه حل مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی مطرح می‌شد، بعد از انتخابات و گذشت صد روز وعده حل مشکلات مردم به بعد از توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها موکول شد و امروز هم می‌گویند بعد از انتخابات مجلس مشکلات حل می‌شود چیست؟ گفت: دولت در ابتدای کار خود مطرح کرد که قرار است هر 100 روز یک بار گزارش کارکردهای دولت را به مردم بدهد ولی اینطور نشد و اگر نه تا به حال 11 گزارش را باید دریافت می کردیم پس نتیجه می گیریم نوع برنامه ریزی دولت غلط است و نمی تواند از پس آن در آید و می شود گفت که دولت برنامه ای ندارد حتی برای مشکل اقتصاد کشور که بزرگترین معضل فعلا در داخل است ما داریم به سمت حمایت از اقتصادی خارجی می رویم پس اقتصاد داخلی چه می شود حمایت از سیستم بیمار بانک ها و سرمایه های مردم درون همین بانک ها چه می شود چرا دولت نمی تواند این سرمایه ها را خرج کشور کند و دارد همه را صرف حضور خارجی ها و واردات محصولات خارجی می کند؟

 

وی افزود: در شرایط تحریم هم می توانست از سرمایه گذار داخلی حمایت کند و می توانست بحث قاچاق را پیگیری کند و از واردات بی رویه جلوگیری کند.

 

الهیان در ادامه نشست با بیان اینکه متاسفانه رویکرد دولت در مواجهه با مفاسد یک رویکرد شعاری است گفت: دولت در مقابل برخی مسائل سکوت می کنند و برای محکوم کردن جناح رقیب مسائلی را در بوق و کرنا می کنند.

 

وی افزود: مسئله بابک زنجانی از  سوی نمایندگان اصولگرا دنبال شد اما دولت این را از خودش می داند و در پرونده  کرسنت سکوت کرده و هیچ اظهار نظری نمی کند و متاسفانه به جای حل این مسئله شخصی را در بالاترین مسند وزارت نفت نشانده که فرد اصلی در پرونده کرسنت است.

 

عضو ائتلاف اصولگرایان در پایان گفت: باید از معاون زنان رئیس جمهور سوال کرد قضیه "نزار زاکا" چه شد؟ ایشان که یک افسر آمریکایی بودند و باید پروژه ای را در کشور پیاده می کردند پیگیری کارشان به کجا رسید شما که ناظر بر این قضیه بودید پاسخ ما را بدهید.


٢١:٠١ - 1394/12/04    /    شماره : ٩٦٣    /    تعداد نمایش : ١٥٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012