اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 604729
 بازدید امروز : 567
 کل بازدید : 2095100
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1406
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > تمام لوایح مجلس باید دارای پیوست خانواده شوند


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان در مناظره با جلودارزاده:

تمام لوایح مجلس باید دارای پیوست خانواده شوند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، زهره الهیان نماینده سابق مجلس و از کاندیداهای ائتلاف اصولگران در مناظره‌ای با موضوع آزادی اجتماعی زنان که با حضور وی و جلودارزاده به همت بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی در این دانشگاه برگزار شد طی سخنانی درباره برنامه‌های اصولگرایان در حوزه زنان اظهار داشت: برنامه اصولگرایان برای زنان و خانواده یک جامعه خانواده‌محور است و در آن خانواده مهمترین اصل و مبنا قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه رشد و تعالی خانواده را فراهم کنیم، یادآور شد: به نظر می‌رسد برای حوزه جامعه و زنان باید برنامه داشته باشیم و بنده شعار انتخاباتی خود را خانواده محور قانونگذاری تعیین کردم به این معنی که نمایندگان در تصویب هر قانونی باید اثرگذاری آن بر نهاد خانواده را نیز مدنظر قرار دهند تا مبادا قانونی بر علیه قانونی بر تحکیم خانواده اثری سو گذارد.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان  با اشاره به اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که نه تنها نمایندگان زن بلکه نمایندگان مرد نیز به جایگاه زنان و قوانین مخصوص آنها اهتمام بیشتری به خرج دهند، اضافه کرد: باید به حوزه خانواده توجه جدی شود و بنده پیشنهاد خواهم کرد ساختاری در مجلس ایجاد شود که برای تمامی طرح‌ها و لوایح مجلس یک پیوست خانواده داشته باشیم.

الهیان در بخش دیگری از این مناظره با بیان اینکه پس ازانقلاب اسلامی ایران شرایط برای زنان در جامعه مهیا شد به شکلی که موثرتر در جامعه فعالیت داشته باشند یادآور شد: آمارهایی که در دوران پیش در خصوص مشارکت اجتماعی زنان و تاثیر آن وجود داشت قابل مقایسه با آمار پس از انقلاب نیست و حتی شاهدیم در برخی از موارد حضور زنان در دانشگاه‌ها از مردان پررنگ‌تر است.

وی با اشاره نگاه امام به جایگاه زن افزود: امام در ابتدای دوران انقلاب اسلامی با انتصاب خانم دباغ به عنوان مسئول سپاه سه استان غربی کشور این پیام را به جهان مخابره کرد که زنان در سطوح مختلفی در کشور ایران می‌توانند اثرگذار شوند، لذا باید شرایط فعالیت و مشارکت آنها را در زمینه‌های علمی، آموزشی، بیش از این مهیا کرد.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در بخش دیگری از این مناظره اظهار داشت: در حوزه زنان در برخی مواقع نه تنها جلوتر رفته‌ایم بلکه عقبگرد داشته‌ایم و ما از مجلس انتظار داریم به عنوان اهرم نظارتی به فعالیت‌ دولت‌ها در این زمینه فعال باشند و به اصلاح امور کمک کنند.

الهیان گفت: شاهد این هستیم که در وزارتخانه‌ها بالاترین ساختار مربوط به زنان که همان مشاور امور زنان است حذف می‌شود و یا کمیسیون زنان و خانواده که در مجلس پنجم ایجاد شد از ساختار مجلس حذف می‌شود.

وی افزود: مرخصی زایمان به مدت 9 ماه مسئله‌ای است که به صورت قانون درآمده اما با آن سلیقه‌ای برخورد می‌شود. برخی از سازمانها و دستگاه‌ها این مرخصی را به زنان می‌دهند اما بعضی از آن به طفره می‌روند.

این نماینده سابق در مجلس همچنین گفت: کاهش ساعت کاری زنان بخصوص بانوانی که همسران و فرزندان معلولی دارند از جمله قوانینی بود که امروزه به دلیل آنچه که امنیت شغلی زنان را به خطر می‌اندازد اجرایی نمی‌شود و این در حالی است که رهبری اعلام می‌کنند اولویت ما خانواده است اما قوانینی که به تحکیم خانواده در این بخش توجه می‌کند به دلیل هزینه‌بر بودن توجه نمی‌کنند اما باید هزینه‌های بیشتر از این را برای خانواده و تحکیم آن صورت داد.

الهیان درباره دیدگاهش در خصوص  عفاف و حجاب نیز گفت: زمینه آن باید به شکلی فراهم شود که هم زنان و هم مردان در امنیت کامل فکری و روانی به کار خود ادامه دهند. باید یک بلوغ فکری و بالندگی در افراد به خصوص زنان و مردان ایجاد شود که در فضای کار و اجتماع نگاه‌ها به سمت مسائل کاری باشد.

وی با انتقاد از اینکه در شرایطی که هنوز برخی کشورهای پیشرفته بیمارستانهای تخصصی برای زنان دارند و متخصصان زن به درمان بیماران زن می‌پردازند و یا اینکه اینمسئله را در اختیار بیمار قرار داده‌اند گفت: اما هنوز بسیاری از زنان ما در بیمارستانها امنیت روانی ندارند و از اینکه توسط پزشک مرد معاینه می‌شوند نگران هستند. لذا باید شرایطی فراهم شود که دانشجویان دختر و یا زنان بتواند حق انتخاب داشته باشند و در فضای امن به تحصیل ادامه دهند.

الهیان در بخش دیگری از این مناظره در پاسخ به اظهارات جلودارزاده مبنی بر اینکه بودجه‌های فرهنگی خوبی در دست نهادهای فرهنگی است اما از آنها به خوبی استفاده نمی‌شود، گفت: در اینکه بودجه‌های فرهنگی کافی است یا نه بحث است اما معتقدم که مسئله فرهنگی همچنان در کشور مغفول مانده است.

وی همچنین در پاسخ به برخی از اظهارات جلودارزاده درباره جنگ گفت: به نظر می‌رسد خانم جلودارزاده خاطرات آقای هاشمی را درباره جنگ خوانده‌‌اند.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در مورد وضعیت سود بانکی نیز افزود: چیزی که در نظام بانکی ما محسوس است این است که به شیوه ربوی است که اثرات مادی و معنوی آن برجامعه تاثیر خواهد گذاشت. نتیجه این نگاه این می‌شود که به جای اینکه سرمایه بانکها در تولید اثرگذارد به حوزه ساخت و ساز اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/


٢٠:٤٧ - 1394/12/04    /    شماره : ٩٦١    /    تعداد نمایش : ١٥٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012