اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 604651
 بازدید امروز : 462
 کل بازدید : 2094995
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/1563
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > شعار حضور سی درصدی زنان در مجلس، غوغاسالارانه و برای فریب است


  چاپ        ارسال به دوست

عضو فهرست اصولگرایان در دانشگاه آزاد پزشکی تهران:

شعار حضور سی درصدی زنان در مجلس، غوغاسالارانه و برای فریب است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر زهره الهیان در سومین جلسه از سلسله نشست‌های «جوان انقلابی، نفوذ، انتخابات»با موضوع «نقش زن در سیاست» و به همت گروه سیاسی فرزندان روح الله (ره)، ذیل معاونت سیاسی بسیج دانشجویی ثامن الائمه (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران برگزار شد، اظهار کرد: «مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان در جامعه ارتباطی با مناسبت امروز دارد و حضور گسترده زنان در عرصه های مختلف با نگاه به الگوی بی بدیل شخصیت حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) است.»

وی در مورد وضعیت مشارکت خانم ها در تاریخ انقلاب گفت: «قبل از انقلاب، شرایط ، اجازه حضور گسترده زنان در جامعه را نمی داد و در رژیم پهلوی خانواده ها اجازه تحصیل به دختران را هم نمی دادند، حتی برای اولین بار در سال 1341، حق رای به خانم ها داده شد، این شرایط حاکم بود تا زمانی که امام خمینی (ره)، تفکر انقلابی که مبتنی بر اسلام ناب محمدی بود، را بنا نهادند.»

الهیان تاکید جدی بر حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی داشت و افزود:‌ «مصداق واقعی این امر، زندگی‌نامه دباغ است که نشان می دهد امام (ره) چگونه یک خانم را در مبارزات قبل از انقلاب برمی‌گزینند. در ابتدای انقلاب، تفکر خانه نشینی زنان قالب بود اما امام خمینی با این تفکر مقابله و مخالفت کردند و نظرشان بر مشارکت خانم ها در سطح کلان بود.»

وی اضافه کرد: «حضور زنان در عرصه های عمومی انقلاب مثل سال های جنگ و 22 بهمن و رای‌گیری ها همیشه پررنگ بوده اما حضور در جایگاه ها و مناصب قانون گذاری کند پیش رفته است و در حال حاظر آن انتظاری که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دارند، مشاهده نمی شود. در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور بیشترین تعداد خانمها با چهارده نفر بودیم. اما در دوره هشتم این تعداد به هشت نفر که بعد از مجلس چهارم کمترین میزان بود، تنزل پیدا کرد. در حالیکه هیچ ممانعتی برای عدم حضور زنان در مناصب قانونی نداریم. شهید بهشتی در این باره در کتاب مبانی قانون اساسی خود نوشته است که هرچه بررسی کردیم در روایات و احادیث مطلبی مبنی بر ممنوعیت حضور زنان در سطوح بالا ندیدیم.»

الهیان درباره علت عدم پذیرش پیشنهاد رئیس جمهور برای وزارت رفاه در دولت دهم افزود: «از سوی مقام معظم رهبری منعی برای حضور زنان در این مناصب وجود ندارد ولی در آن زمان به دلیل اختلاف نظر بین بزرگان و علما و آقایان مجلس این حضور ممکن بود باعث شکاف و تعمیق اختلافات شود.»

وی گفت: «تهدیدهایی در باب مسائل زنان درفضای سیاسی، اجتماعی و مجازی وجود دارد و از چندین ماه قبل القاهایی از سوی رسانه های غربی صورت گرفته است. آقای تراز زاکا مشابه پروژه‌شان در لبنان را در ایران نیز می خواستند اجرا کنند. برنامه ای با کمک خانم‌ها و ان جی اوها برای محکومیت موضوع فیلترینگ در ایران داشتند که به عنوان مطالبه مردمی مطرح شود تا فیلترینگ انجام نپذیرد و از ایجاد شبکه ملی اینترنت جلوگیری کنند.»

الهیان عنوان کرد: «از چند ماه قبل از سوی شبکه های ماهواره های شعارهایی زن ستیزانه مطرح می‌شد. رسانه های بیگانه با معرفی آقایان به عنوان دشمن زن در پی دوقطبی کردن جنسیتی انتخابات هستند. اگر تقابل و تنش با مردان وجود داشته باشد، جامعه زنان محدودتر و منزوی تر میشود. تاکنون طرحها و برنامه‌های مجلس با کمک آقایان بوده است و کمک خوبی هم به تصویب طرح‌ها کرده‌اند که خروجی آن تصویب قانونی به نفع جامعه زنان بوده است.»

این کاندیدای اصولگرای مجلس اضافه کرد: «برخی با شعارهای سطحی و غوغاسالارانه سعی در فریب زنان دارند، مثل حضور سی درصدی زنان در انتخابات امسال. طرح عدد برای حضور خانم‌ها بدون نگاه به کیفیت و تهیه مقدمات لازم ظلم به جامعه زنان است و این به منزله استفاده ابزاری از زن تلقی می‌شود. برخی با دادن شعارهای سطحی و سیاسی تلاش می کنند که موجی برای کسب آرای بیشتر جلب کنند ولی این دردی از جامعه زنان دوا نمیکند. مسئولان به جای طرح شعار به زخم‌های کهنه جامعه زنان توجه کنند. آیا زنان مشکلات بزرگتری به جز حضور در ورزشگاه ها ندارند؟»

وی درباره رویکردش نسبت به انتخابات مجلس دهم گفت: «خانواده باید محور اصلی قانون گذاری باشد و به آن توجه کرد، همانطور که رهبری در بیاناتشان خانواده را اولویت اول دانسته اند.»

الهیان در پاسخ به سوالی مبنی بر علت حضور کمرنگ خانم‌ها در مجلس افزود: «یک دلیل اعتماد به نفس کمتر خانم‌هاست که این عدم انگیزه باید اصلاح شود. دلیل دیگر به علت حمایت نکردن جدی احزاب و طیف هاست.»

وی در پاسخ به سوال یکی از حضار در مورد مرخصی زایمان خانمها تصریح کرد: «این طرح با بی مهری دولت مواجه شد و مولاوردی با توجیه اینکه نیمی از جمعیت از چرخه کار خارج می‌شوند با آن مخالفت کرد. ولی باید گفت اگر اولویت ما خانواده است آیا دولت نباید سیاست‌های تشویقی را در نظر بگیرد؟!»

وی خاطر نشان کرد: «ان‌شاءالله با توجه به حضور 6 نماینده خانم در لیست 30 نفره اصولگرایان تهران و دعوت از خانم‌ها از حوزه انتخابیه شهرهای دیگر شاهد حضور پررنگ تری از خانم ها در مجلس دهم باشیم.»


٠١:٠٧ - 1394/11/29    /    شماره : ٩٥٦    /    تعداد نمایش : ١٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012