اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 605141
 بازدید امروز : 70
 کل بازدید : 2096545
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2500
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > برخی طیف‌ها به واسطه مفسدین اقتصادی لیست‌ انتخاباتی می‌دهند/ پول‌های کثیف نباید وارد انتخابات شود


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان در نشست خبری:

برخی طیف‌ها به واسطه مفسدین اقتصادی لیست‌ انتخاباتی می‌دهند/ پول‌های کثیف نباید وارد انتخابات شود

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، زهره الهیان عضو لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان عصر امروز در نشست خبری در خبرگزاری مهر با بیان اینکه در شرایط پسابرجام آثارش کمتر بر سر سفره مردم قابل مشاهده است اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای حمایت از تولید داخلی تقویت نمی‌شود که آثاری بر اقتصاد دارد که بخشی از اقتصاد کشور را به سایر کشورهای غربی تقدیم می‌کند.

وی افزود: قرارداد ایرباس و پژو برای کارگران فرانسوی شغل ایجاد می‌کند و همچنین سوال این است که در خرید 12 فروند هواپیمای پهن‌پیکر کجای این رویکرد متوجه قشر محروم جامعه است.

وی با بیان اینکه قبلا در مدیران منتسب به دولت بررسی می‌‌کردیم و شاهد قراردادهایی بودیم که در آن هزاران شغل برای کارگران کره جنوبی ایجاد می‌شود اظهار داشت: حتی این ایجاد شغل برای کارگران کره جنوبی باعث تقدیر آنها نیز شده بود.

الهیان در همین زمینه خاطرنشان کرد: اگر قرار است این نوع قراردادها تنظیم شود و تبادل تجاری صورت گیرد بایستی در زمینه ورود تکنولوژی به کشور انجام شود. امروز کالاهای مصرفی از جمله مسواک، چوب‌اره و گریس وارد کشور می‌شود و این نشان می‌دهد که تدبیر لازم برای تنظیم این فعالیت‌های تجاری وجود ندارد.

عضو لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان پیرامون سیاست خارجی دولت فعلی خاطرنشان کرد: رویکرد دولت و شعار آقای روحانی در رابطه با بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی موید این نیست که این شعار محقق شده که نمونه بارز آن در قضیه رابطه با کشور عربستان است و مردم نیز از آن مطلع‌اند.

الهیان با بیان اینکه عربستان در قضایای منا، سقوط جرثقیل و تعرض به دو ایرانی عمل ناقض حقوق بشر انجام داد خاطرنشان کرد: عربستان در قبال جمهوری اسلامی ایران کارشکنی‌های زیادی انجام داده که نمونه دیگری از آن قضیه تحویل اجساد حادثه منا بود که اگر مواضع رهبری در آن ماجرا نبود مشکلات زیادی به وجود می‌آمد.

وی افزود: ما شاهد موضع انفعال در دولت هستیم و مخصوصا اثری از مواضع رهبری در قبال فاجعه منا و کشور عربستان در دیپلمات‌های ایرانی نبود.

الهیان در همین زمینه اظهارداشت: موارد متعدد نقض حقوق بشر توسط عربستان اتفاق افتاده ولی شاهد آن هستیم که آقای ظریف اخیرا این را مطرح کرد که ما با عربستان سعودی آمادگی همکاری داریم و این با مواضع رهبری منافات دارد.

زهره الهیان با بیان اینکه سایر مواضع دولت نیز در قبال آمریکا و غرب از این جنس است اظهارداشت: این رویکردها مثال‌هایی چون دست دادن آقای ظریف با اوباما را شامل می‌شود که آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر در کل جهان و تاریخ شناخته شده است.

وی افزود: باید برای جنایات آمریکا هفته‌ای در نظر گرفت که در آن به بازخوانی آنها پرداخت.

عضو لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه دشمنی آمریکا مورد باور دیپلمات‌های ما نیست خاطرنشان کرد: این مطالبه ملت است که دیدگاه دیپلماسی با مواضع قاطع را طلب می‌کند و موضع دولت در قبال مواضع خصمانه آمریکا باید متقابل باشد.

الهیان پیرامون سوالی مبنی بر ترکیب مجلس آینده اظهارداشت: ترکیب مجلس آینده بستگی به رای مردم دارد و اگر مردم آرای خود را به اصولگرایان بدهند سیاست اصولگرایان کاملاً تدوین‌شده است.

وی افزود: همان مواضع مجلس هفتم که مواضعی انقلابی و پافشاری بر اصول انقلاب اسلامی بود در صورت توفیق اصولگرایان امتداد خواهد داشت و مشاهده خواهیم کرد که مجلس نظارت قوی‌تری در باب سیاست خارجی بر دولت خواهد داشت.

الهیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اهمیت یارانه‌ها و حذف آن خاطرنشان کرد: بحث‌هایی مطرح بوده که اراده دولت بر حذف گسترده یارانه‌ها است که باید گفت در شرایط کنونی چنین امری به نفع مردم نیست، به دلیل اینکه تورم و رکود بر کشور حاکم بوده و بخشی از جامعه به این یارانه نیازمندند و درآمدشان از این مبلغ است.

وی افزود: دولت زیرساخت‌هایی دارد که می‌تواند بر دارایی‌ها نظارت کند و امکاناتی در بانک مرکزی و وزارت اقتصاد وجود دارد که حاکی از این است که می‌توان بخشی از دهک‌های پردرآمد را از یارانه‌ها حذف کرد. همچنین در نظرسنجی‌های صورت گرفته اکثر مردم با این موافقند که افراد یکه سطح درآمد بالایی دارند یارانه نگیرند.

الهیان در همین زمینه خاطرنشان کرد: اگر مجلس آینده رویکردی نسبت به پرداخت یارانه‌ها داشته باشد باید دولت را ملزم کند که بستری را فراهم کند تا این یارانه‌ها به افراد کم‌درآمد جامعه تخصیص یابد و اکنون در شرایط فعلی این حذف قابل اجرا نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین رخداد پیش رو مسئله انتخابات است خاطرنشان کرد: اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است نگران‌کننده باشد. انتظار مردم از دولت شفافیت است و این شفافیت باید مبتنی بر عدالت باشد.

وی با بیان اینکه قبل از آنکه مردم به پای صندوق‌های رای بیایند نظارت دولت مهم است، خاطرنشان کرد: پول‌های کثیف نباید وارد انتخابات شود و برخی طیف‌ها به واسطه مفسدین اقتصادی لیست‌های انتخاباتی می‌دهند و با پول‌های کلان و میلیاردی حمایتی می‌شوند که به ضرر سلامت انتخابات است.

الهیان در همین زمینه خاطرنشان کرد: چنین افرادی اگر بخواهند رشته کار را به دست گیرند تبعات پول کثیف‌شان برای مردم نشان داده خواهد شد و این مسئله پیگیری جدی آن را متذکر می‌کند.

انتهای پیام/


٠٠:٠٨ - 1394/11/29    /    شماره : ٩٤٨    /    تعداد نمایش : ١١٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012