اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 604681
 بازدید امروز : 503
 کل بازدید : 2095036
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1719
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > دو قطبی جنسیتی؛ برنامه انتخاباتی رسانه‌های بیگانه


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان:

دو قطبی جنسیتی؛ برنامه انتخاباتی رسانه‌های بیگانه

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، زهره الهیان در نشست « نقش زنان در سیاست» افزود: قطعا دو قطبی کردن ‌جنسیتی فضای انتخابات به نفع خانم‌ها هم نخواهد بود.
وی تصریح کرد: طرح عدد و رقم برای حضور بانوان در مجلس مشکل‌زاست.
الهیان گفت: طرح حضور 30 درصدی بانوان در مجلس، برگرفته از الگوی سازمان ملل است اما اجرای این طرح در کشورهای مثل عراق و افغانستان ناموفق بوده است.
الهیان ادامه داد: باید در پی فراهم‌کردم حضور زیاد بانوان در مجلس به لحاظ کیفی باشیم.
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه برخی جریان‌ها به دنبال به رسیمت شناختن روسپیگری به عنوان یک شغل هستند.
وی افزود: در آستانه انتخابات شعارهایی برای بانوان داده می‌شود که نشان دهنده استفاده ابزاری از زنان است.
الهیان در بخشی از سخنان خود نیز به پروژه نزار زاکا برای استفاده ابزاری از زنان اشاره کرد و گفت: نزار زاکا برنامه‌ریزی کرده بود با استفاده ابزاری از زنان مانع اجرای اینترنت ملی در کشور شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم گفت: متاسفانه نزارزاکا با معاونت زنان دولت یازدهم ارتباط برقرار کرده بود و از وی به عنوان سخنران و مشاور دعوت می‌شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در قانون اساسی هیچ محدودیتی برای حضور برابر بانوان در عرصه سیاسی وجود ندارد.
نشست « نقش زنان در سیاست» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران(دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرگنده) برگزار شده است.
بانوان ممنوعیتی برای حضور در مناصب کلان ندارند 

رئیس کمیته بانوان شورای ائتلاف اصولگریان گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ قانونی حضور زنان در مناصب کلان را محدود نمی کند.
زهره الهیان در نشست «نقش زنان در سیاست» ضمن تبریک میلاد حضرت زینب‌(س) افزود: اندیشه امام خمینی(ره) در مورد حضور زنان در عرصه‌های مختلف برگرفته از الگوی شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) است.
وی تصریح کرد:  در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان اجازه حضور در عرصه های سیاسی نداشتند و حتی زمینه حضور آنها در عرصه های اجتماعی هم محدود بود.
الهیان گفت: پس از پیروزی انقلاب برخی آقایان اعتقاد داشتند بانوان از حضور در عرصه های سیاسی منع شوند اما امام(ره) با آنها مخالفت کردند و گفتند آیا می خواهید جامعه را از حضور نیمی از جمعیت محروم کنید.
وی ادامه داد: در نخستین دور مجلس شورای اسلامی بانوان حضور داشتند و حتی در مجلس شورایی تدوین قانون اساسی از نظر بانوان استفاده شد.
عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار داشت: آنگونه که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری انتظار داشتند که بانوان در عرصه‌ مقدرات اساسی کشور حضور داشته باشند، این انتظارات برآورده نشده است.
وی تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ قانونی حضور زنان در مناصب کلان را محدود نمی کند و فرصت هایی که برای آقایان وجود دارد برای خانم ها هم وجود دارد.
الهیان گفت: حتی در قانون اساسی «تبعیض مثبت» به نفع بانوان دیده می شود، به طوری که در مقدمه قانون اساسی گفته شده چون در طول تاریخ به خانم ها ظلم زیادی شده است لذا استیفای حقوق زنان بیشتر مورد نظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آقایان و بانوان برای تعیین سرنوشت خویش از حق برابری برخوردارند.
رئیس کمیته بانوان شورای ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: به غیر از دولت دهم که خانم وحید‌دستجردی وزیر بهداشت و درمان شد، حضور بانوان در کابینه دولت کم رنگ است و وزیری از جامعه بانوان نداریم.
وی افزود: در مجلس هشتم پیشنهاد تصدی وزارت تعاون به من داه شد و با وجود اینکه مخالفتی از سوی رهبر معظم انقلاب نبود و منع شرعی هم نداشت اما به علت اختلاف نظر بزرگان از پذیرش این مسئولیت منصرف شدم.
الهیان در ادامه گفت: در مجلس پنجم، کمیسیونی با عنوان «زنان و خانواده» تشکیل دادیم که به صورت تخصصی امور مربوط به بانوان و خانواده را انجام می‌داد اما متاسفانه مجلس ششم این کمیسیون را منحل کرد.
وی افزود: تشکیل کمیسیونی با محوریت خانواده و بانوان می تواند یکی از اقدامات مجلس دهم باشد.


٠٠:٠٣ - 1394/11/29    /    شماره : ٩٤٧    /    تعداد نمایش : ١١٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012