حضرت آیت الله خامنه ای : «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم»
اندیشه های راهبردی
تأکیدات مهم رهبری درباره مدیریت فضای مجازی چیست
اهمیت فضای مجازی و دغدغه‌های حاکم بر این فضا طی سال‌های اخیر در بیانات رهبر انقلاب بارها شنیده شده است و ایشان در اظهارات متعددی غفلت از آسیب‌های مرتبط با این فضا را گوشزد کرده‌اند و تعابیری راهبردی به کار گرفته‌اند.
 ٢٣:١١ - 1401/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته
این یک اراده الهی ست.
مهساهای بسیاری در اثر تحریم ظالمانه غرب علیه ملت ایران جان می سپارند. صدایی از جانب غرب برای یاری به این دختران به گوش نمی رسد. کیست که نمی داند غرب استعمارگر چقدر از رنج دادن ملتهای مستقل لذت می برد؟! کیست که تاریخ جنایات شما علیه دختران شرق و غرب جهان را نخوانده باشد؟! ما شما را خوب می شناسیم و این رنج را به شما باز می گردانیم. خداوند فرزندان ما را از گزند غرب وحشی حفظ خواهد کرد. خورشید از شرق طلوع خواهد کرد و سرمای زمستان به فرمان الهی کاخ های اروپایی را در خواهد نوردید. صبح همان قدر به ما نزدیک است که شب ظلمانی به شما. کمی از رنج هایی که به ملت های مستقل و آزاده تحمیل کرده اید شما را لمس کرده است.
 ٢٠:٥٦ - 1401/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
*هفته فراجا مبارک باد*
اخبار > روایت زهره الهیان از جزئیات گزارش پزشکی قانونی، اورژانس و فراجا درباره پرونده مهسا امینی به مجلس


  چاپ        ارسال به دوست

روایت زهره الهیان از جزئیات گزارش پزشکی قانونی، اورژانس و فراجا درباره پرونده مهسا امینی به مجلس

دکتر زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و پزشک متخصص در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به روند رسیدگی به پرونده مهسا امینی گفت: روز گذشته (سه شنبه ۲۹ شهریور) در کمیسیون شوراهای مجلس نشستی را با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس کشور، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و همکاران آنها و نمایندگانی از کمیسیون‌های مختلف مجلس درباره این پرونده داشتیم.

وی تاکید کرد: در این جلسه گزارشی از سوی سازمان پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و اورژانس کشور به مجلس و نمایندگان ارائه شد. فیلم کامل حادثه یعنی از زمانی که خانم امینی وارد ساختمان وزرا می‌شود تا زمانی که از هوش می‌رود و همچنین مراحل احیای قلبی و ریوی خانم امینی هم برای نمایندگان به نمایش گذاشته شد.

این نماینده مجلس افزود:‌ همچنین در این جلسه فیلم کامل توضیحات افرادی که در ون پلیس همراه خانم امینی بودند و در ادامه در ساختمان وزرا هم حضور داشتند نمایش داده شد و نمایندگان، از روایت این خانم‌ها  از شرایط خانم امینی به عنوان یک سند مطلع شدند.

الهیان درباره کمیته‌های بررسی پرونده گفت: سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کمیته‌ ویژه‌ای را برای بررسی پرونده تشکیل داد‌ه‌اند، رئیس قوه قضاییه و دادستان نیز دستور رسیدگی سریع به پرونده را صادر کرده‌اند. مجلس هم در کمیسیون شوراها، کمیته را تشکیل داده و این پرونده از چند جنبه در حال بررسی است.

وی ادامه داد: همچنین یک کمیته پزشکی با حضور نماینده‌ای از سازمان نظام پزشکی، پزشکی قانونی، انجمن جراحان مغز و اعصاب  و همچنین نماینده ای از انجمن قلب و عروق که نهاد غیر دولتی هستند  شکل گرفته و پزشکان متخصص در این کمیته حضور دارند و موارد پزشکی را بررسی می‌کنند و بنا است گزارش‌ها را گام به گام به مردم شریف ایران ارائه بدهند.

این نماینده مجلس در تشریح جزئیات جلسه دیروز کمیسیون شوراها گفت: در جلسه دیروز مطرح شد که خانم مهسا امینی ساعت 19:25 وارد ساختمان وزار شدند. فیلمی هم که ارائه شد کاملا زمان دار بود و زمان ورود ایشان به ساختمان وزرا کاملا مشخص بود. در ساعت 19:58 دقیقه هم یعنی بعد از حدود 23 دقیقه حال خانم امینی بهم می‌خورد و از هوش می‌روند که خلاصه‌ای از این فیلم در صداوسیما هم پخش شد، اما فیلم کامل را نماینده‌ها مشاهده کردند.
 دخترانی که همزمان با خانم امینی در ماشین ون و ساختمان وزراء بودند اعلام نمودند هیچ گونه برخورد فیزیکی وضرب و شتمی نسبت به خانم مهسا امینی در ساختمان وزرا و در ماشین ون صورت نگرفته است.

الهیان افزود: نماینده پزشکی قانونی گزارش خود را در مورد معاینات اولیه و جواب سی‌تی‌اسکن ارائه داد که البته جواب پاتولوژی دو هفته دیگر آماده می‌شود. ولی در معایناتی که توسط پزشکی قانونی انجام و مکتوب شده است اولا اثراتی از اتوراژی یعنی خون‌ریزی از گوش و کبودی دور چشم (Raccoone eye)  که نشان از ضربه و تروما دارد دیده نشده است. همچنین در معاینات اولیه آثاری از ضرب و شتم در سر، صورت ، گردن و بدن مشاهده نمی‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره ادامه توضیحات پزشکی قانونی گفت: طبق گزارش ارائه شده اسکاری در ناحیه سر خانم امینی مشاهده شده که آثار عمل جراحی ایشان در 8 سالگی به دلیل تومور مغزی  ( کرانیوفارنژیوما ) است. این اسکار هلالی از قدام گوش ازناحیه تمپورال (گیجگاهی ) تا ناحیه فرونتال (پیشانی )  است. در سی‌تی اسکن خانم مهسا امینی طبق گزارش پزشکی قانونی آثاری از خون‌ریزی داخل مغز و اطراف پرده‌های مغز دیده نشده است. همچنین شکستگی جمجمه نیز طبق این گزارش مشاهده نشده است.

الهیان افزود: در پاسخ به استعلام ریاست محترم سازمان نظام پزشکی هم متخصصین نورورادیولوژی اعلام کردند که با توجه به سی‌تی‌اسکن مغز خانم امینی، علایمی از خون‌ریزی در پارانشیم مغز، اپیدورال و سابدورال یعنی اطراف پرده‌های مغز دیده نمی‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: طبق این گزارش خانم امینی در سن 8 سالگی جراحی درسر  داشتند که تشخیص ایشان تومور  کرانیو فارنژیوما در هیپوفیز بوده که در بیمارستان میلاد جراحی شدند. علایمی مانند اختلال بینایی و سر درد داشتند. این عمل جراحی از ناحیه گیج‌گاه صورت گرفته که بعد از جراحی علائم دیابت بی‌مزه، کاهش عملکرد تیروئید و کاهش هورمون  کورتیزول داشتند که با درمان‌های هورمونی تیروئید، کورتون ودسموپرسین تحت درمان بودند. جراح ایشان آقای دکتر شیروانی بودند که با صداوسیما هم مصاحبه کردند که ایشان نائب رئیس انجمن  جراحان مغز و اعصاب هم هستند که شرح جراحی را ایشان از صداوسیما اعلام کردند.

الهیان افزود: جای تعجب دارد که چرا پدر مهسا امینی در مصاحبه‌ها اعلام کردند که دخترم سابقه بیماری نداشته است !
طبق گزارشی که فرماندهی کل انتظامی ارائه کرد خانم امینی در پاساژی در شهر سقز فعال بوده؛ ظاهرا در یک فروشگاه پوشاک  فعالیت می‌کردند؛ که در چند ماه گذشته به دلیل زمینه بیماری که داشتند چندبار از هوش رفتند.

این نماینده مجلس افزود: در هر حال  کمیته پزشکی در وزارت کشور در کنار وزیر محترم کشور فعال است و بررسی مستندات را انجام می‌دهد. پزشکی قانونی هم تا دو هفته دیگر  جواب سم شناسی و پاتولوژی را خواهد داد اما تا این لحظه هیچ شواهدی از تروما ( ضربه به سر ) و آثار ضرب و شتم مشاهده نشده است. کمیته پزشکی هم به محض آماده شدن سایر مستند نظرات تخصصی خودش را اعلام خواهد کرد.

وی افزود: جای گلایه وجود دارد که چرا پرونده بیمارستان میلاد ایشان بعد از گذشت ۶ روز و اینکه اعتراضاتی بین مردم و آشوب‌هایی که اتفاق افتاد ارائه می‌شود؟  از صدا و سیما انتظار می رود که هرچه سریعتر کمیته پزشکی را دعوت کنند و اطلاعات لازم پزشکی  به  مردم  ارائه شود.

پایان پیام/ ت 7


٢١:١٩ - 1401/06/30    /    شماره : ٢٤٦٣    /    تعداد نمایش : ١٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
طرح صیانت
طرح «صیانت» تا دو هفته دیگر در دستور کار مجلس
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به استفاده کودکان از اینترنت در زمان برگزاری کلاس های غیرحضوری، گفت: کودک با کنجکاوی به تمام سایت‌ها و پیج‌های مستهجن سرکشی کرد و روح و روان او از این قضیه آسیب دید و در نتیجه باعث افزایش آمار پرونده‌های جرایم کودکان شد.
 ٢٢:٣١ - 1401/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده مجلس:
۳ میلیون کودک در ایام کرونا از تحصیل بازماندند/ طرح صیانت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به استفاده کودکان از اینترنت در زمان برگزاری کلاس های غیرحضوری، گفت: کودک با کنجکاوی به تمام سایت‌ها و پیج‌های مستهجن سرکشی کرد و روح و روان او از این قضیه آسیب دید و در نتیجه باعث افزایش آمار پرونده‌های جرایم کودکان شد.
 ٢٣:٠٣ - 1401/04/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
الهیان در گفتگو با مهر خبر داد؛
ارائه نظرات شورای‌عالی فضای مجازی درباره طرح صیانت به مجلس
نماینده مردم تهران در مجلس از ارائه نظرات شورای عالی فضای مجازی درباره طرح صیانت به مجلس خبر داد و از طرف دیگر مسدود شدن فضای مجازی با وجود کسب و کار ۹ میلیون نفر را نیز غیرمعقول دانست.
 ٢٢:٢٤ - 1401/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1114432
 بازدید امروز : 2181
 کل بازدید : 3798479
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.3125

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012