اندیشه های راهبردی
سخنرانی نوروزی خطاب به ملت ایران
به مناسبت آغاز سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد (صلّی الله علیه و آله) و علی اهل بیته الطّیّبین الطّاهرین المعصومین سیّما بقیّة الله فی الارضین. اللهمّ صلّ علی علیّ بن موسی الرّضا ولیّک عدد ما فی علمک صلاة دائمة بدوام ملکک و سلطانک. اللهمّ سلّم علی ولیّک علیّ بن موسی الرّضا عدد ما فی علمک سلاماً دائماً بدوام ملکک و سلطانک و جبروتک. ما هر سال مراسم اوّل سال را در زیر سایه‌ی حریم حضرت علیّ بن موسی الرّضا (سلام الله علیه) برگزار میکردیم در خدمت مردم عزیز مشهد و زوّار عزیزی که از سراسر کشور در مشهد حضور داشتند؛ نوروزمان با این دیدار مزیّن میشد، امسال محرومیم. گر چه دوریم به یاد تو سخن میگوییم بُعد منزل نبود در سفر روحانی(۱) به نظرم بهتر این است که هر کدام هر جا هستیم، از راه دور صلوات مخصوصه را عرض کنیم: اَللَهُمَّ‌ صَلِّ‌ عَلیٰ‌ عَلیِّ‌ بنِ‌ موسَی‌ الرِّضَا المُرتَضَی الاِمامِ التَّقیِّ النَّقیِّ وَ حُجَّتِکَ عَلیٰ مَن فَوقَ الاَرضِ وَ مَن تَحتَ الثَّرَی الصِّدّیقِ الشَّهیدِ صَلاةً کَثیرَةً نامیَةً زاکیَةً مُتَواصِلَةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَةً کَاَفضَلِ ما صَلَّیتَ عَلیٰ اَحَدٍ مِن اَولِیائِک.(۲) عید سعید مبعث را تبریک عرض میکنم؛ امروز جزو بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی ما است. همچنین مجدّداً عید نوروز و حلول بهار را به همه‌ی ملّت عزیزمان تبریک عرض میکنم.
 ٠١:٣٣ - 1399/01/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 702423
 بازدید امروز : 394
 کل بازدید : 2502890
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1250
خانواده، محور قانون گذاری
فضای مجازی
 • 29
  29

 • 31
  31

 • 30
  30

 • 28
  28

 • 27
  27

 • 26
  26

 • 25
  25

 • 24
  24

 • 23
  23

 • 22
  22

 • 21
  21

 • 20
  20

 • 19
  19

 • 18
  18

 • 17
  17

 • 16
  16

 • 15
  15

 • 14
  14

 • 13
  13

 • 12
  12

اخبار > درخواست همکاری با دستگاه‌های امنیتی برای محاکمه عاملان ترور


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان در نامه‌های جداگانه به رئیس قوه قضاییه و وزیر خارجه مطرح کرد

درخواست همکاری با دستگاه‌های امنیتی برای محاکمه عاملان ترور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌های جداگانه خطاب به رئیس قوه قضاییه و وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به 17 هزار ایرانی قربانی تروریسم، خواستار همکاری دستگاه قضا با دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی در اقامه دعوا و محاکمه عاملان این جنایات و حمایت دولت برای محاکمه عاملان و جبران خسارت از قربانیان و ملاقات با سفرای کشورهای اروپایی در ایران شد.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی همچنین از وزیر امور خارجه درخواست کرد: وزرات خارجه از طریق هماهنگی با نمایندگی‌های خود در کشورهای اروپایی، اطلاعات دقیقی از چگونگی اقدامات منافقین و اطلاعات موثق از میزان و نحوه فعالیت منافقین در سازمان ملل متحد به ویژه در ژنو دریافت کند.

متن نامه زهره الهیان به رئیس قوه قضاییه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حضرت آیت الله رئیسی

ریاست محترم قوه قضاییه

سلام علیکم،

همانگونه که مستحضرید در جمهوری اسلامی ایران بیش از 17 هزار هم وطن عزیزمان، قربانی اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر از جمله حق حیات، حق امنیت و حق سلامت توسط گروه‌های تروریستی به ویژه سازمان مجاهدین خلق (منافقین) و داعش و غیره شده‌اند.

به منظور بزرگداشت مقام شامخ شهدای ترور و خانواده‌ها، جمعی از خانواده قربانیان ترور با حضور در کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی مورد تکریم قرار گرفتند. درخواست آنها، دسترسی به عدالت قضایی برای پیگیری محاکمه و مجازات عاملان و کمک برای تهیه و حفظ مدارک و اسناد جنایات انجام شده است.

با عنایت به امنیتی بودن اغلب ترورها، این خانوده‌ها دسترسی به مدارک مورد نیاز برای پیگیری قضایی و اقامه دعوا ندارند، لذا تقاضا داشتند که دستگاه قضا با همکاری دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی در اقامه دعوا و محاکمه عاملان این جنایات به این  آنها کمک کنند.

لذا خواهشمند است، دستور فرمایید معاضدت قضایی و اداری در شناسایی و پیگرد این مجرمین، استرداد آنها از سایر کشورها و محاکمه آنها و توقف دارایی هایشان که باید برای جبران خسارت قربانیان بکار گرفته شود، انجام شود.

متن نامه رئیس کمیته حقوق بشر مجلس به وزیر امور خارجه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر ظریف

وزیر محترم امور خارجه

سلام علیکم،

ظریف وزیر امور خارجه

همانگونه که مستحضرید؛ روز 21 اوت برابر با 31 مرداد ماه مصادف با روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم است. در جمهوری اسلامی ایران بیش از 17 هزار ایرانی مظلوم، قربانی اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر از جمله حق حیات، حق امنیت و حق سلامت توسط گروه‌های تروریستی به ویژه سازمان مجاهدین خلق (منافقین) و داعش و غیره شده‌اند.

به منظور بزرگداشت مقام شامخ شهدای ترور و خانواده‌ها، جمعی از خانواده قربانیان ترور با حضور در کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی مورد تکریم قرار گرفتند. درخواست آنها، لزوم حمایت دولت برای  محاکمه عاملان و جبران خسارت از قربانیان و ملاقات با سفرای کشورهای اروپایی در ایران است.

متاسفانه امروزه اکثریت این تروریست ها با پناهندگی در کشورهای اروپایی با فرار از تیغ عدالت، همچنان به برنامهریزی علیه مردم ایران اقدام می‌کنند. قصور کشورهای اروپایی در خصوص معاضدت قضایی و اداری در شناسایی و پیگرد این مجرمین، استرداد آنها و توقف دارایی هایشان که باید برای جبران خسارت قربانیان بکار گرفته شود، قابل اغماض نیست.

از دستگاه دیپلماسی مورد انتظار است؛ 1/ بر حسب وظایف قانونی خود، به مقامات ذی ربط در کشورهای اروپایی که به حمایت از منافقین تروریست می‌پردازند در خصوص ضرورت فراهم کردن دسترسی قربانیان ترور به عدالت قضایی و محاکمه عاملان این ترورها و لزوم عدم حمایت از تروریست‌ها و مسئولیت بین المللی آنها به واسطه قصور در انجام تعهدات بین‌المللی تذکری قاطع و با قید فوریت داده شود.

2/ ملاقات رسمی جمعی از این قربانیان ترور و خانواده‌های ایشان با سفرای کشورهای حامی تروریست‌ها به ویژه منافقین و داعش و انعکاس فجایع انجام شده توسط آنها به منظور تسکین آلام و داغ فراموش نشدنی این خانواده‌ها و حمایت از حقوق ایشان ترتیب داده شود.

3/ اطلاعات دقیق‌تری از چگونگی اقدامات منافقین و حمایت از آنها توسط دولت‌های اروپایی توسط نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور جمع آوری و منعکس شود.

4/ اطلاعات موثق از میزان و نحوه فعالیت منافقین در سازمان ملل متحد به ویژه در ژنو ارایه شود.

ان شالله تا پایان شهریور ماه سال جاری کمیته حقوق بشر مجلس گزارش اقدامات انجام شده در این خصوص را از آن وزارتخانه واصل کند./

پایان پیام


٢١:٢٢ - 1399/06/11    /    شماره : ٢٢٨٥    /    تعداد نمایش : ١١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دکتر زهره الهیان
زهره الهیان / عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
مردم در حال حاضر به لحاظ معیشتی و اقتصادی تحت فشار هستند، لذا مهم‌ترین اقدام مجلس آتی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد.
 ١٨:٣٥ - 1398/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
دست نوشته ها
یادداشت زهره الهیان
نظام سلامت و بایسته‌های مجلس آینده
"قبل از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۶ بنا به اعلام بانک جهانی ۱۶ درصد مردم ایران زیر خط فقر بوده‌اند و شاخص امید به زندگی در سال ۱۳۵۷ پنجاه و پنج سال بوده است".
 ١٨:٠٩ - 1398/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012