اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 605142
 بازدید امروز : 71
 کل بازدید : 2096546
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2344
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > لزوم بهره گیری جوانان از سبک زندگی فاطمی وعلوی


  چاپ        ارسال به دوست

زهره الهیان در گفت‌وگو با «حمایت» تاکید کرد

لزوم بهره گیری جوانان از سبک زندگی فاطمی وعلوی

موعد مناسب برای بازخوانی
زهره الهیان بابیان اینکه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) موعد مناسبی برای بازخوانی زندگی این دو بزرگوار است، گفت: به‌واقع زندگی این دو بزرگوار می‌تواند سرلوحه‌ای برای زندگی جوانان ما و خانواده‌های ایرانی قرار گیرد. حاصل زندگی پاک و مطهر این زوج، ائمه معصومین (ع) هستند که در تاریخ بشریت منجر به تغییر و تحولات بزرگی شده و تا جایگاه قرب الهی پیش رفته‌اند.
این نماینده اسبق مجلس ادامه‏داد: یکی از مهم‌ترین وظایف زوج‌های جوان، تربیت کودکانی مؤمن و متعهد است که
 حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) توانستند در بستر یک زندگی ساده و بی‌پیرایه فرزندانی تربیت کنند که منشأ سعادت بشریت بوده و زندگی آنان برای آینده بشریت الهام‌بخش است.
 وی افزود: از این باب ضرورت دارد مسئولان به‌ویژه مسئولانی که در عرصه فرهنگ و هنر دست دارند برنامه‌ریزی داشته باشند تا بازخوانی زندگی این زوج آسمانی به بهترین وجه صورت بگیرد. این بازخوانی می‌تواند با شیوه‌های هنری مناسب به بیان و تصویر و قلم بیاید و جوانان ما با الهام از این الگوهای بی‌بدیل مسیر زندگی خود را درراه رسیدن به این کمالات تعیین کنند و با ایده گرفتن از سبک زندگی فاطمی و علوی به‌عنوان یک سبک زندگی سالم، مسیر زندگی خود را رقم بزنند چراکه توجه به الگوهای موفق مانند سبک زندگی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) می‌تواند در تحکیم روابط زوجین نقش قابل‌توجهی را ایفا کند.

 خانواده‌های ما از هویت اصیل اسلامی فاصله گرفته‌اند
نماینده دور هشتم مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح‌کرد: امروز آنچه جامعه ما به‌ویژه جوانان از آن رنج می‌برند این است که متأسفانه به جهت غفلت مسئولان از جوانان، خانواده‌های ما از هویت اصیل اسلامی خود تا حدی فاصله گرفته‌اند. باید این فاصله هرچه کمتر شود و رویکردمان را به سمت هویت اصیل اسلامی که همان آموزه‌های دینی و اسلامی و آموزه‌های ائمه معصومین (ع) است را اصلاح کنیم و در سایه بازیابی هویت اصیل خود سبک زندگی‌مان را نیز اصلاح کنیم تا بتوانیم در آینده جامعه‌ای داشته باشیم که در بستر آن انسان‌های ارزشمند و خانواده‌های سالمی وجود دارند.
الهیان با بیان اینکه سبک زندگی این زوج آسمانی می‌تواند در تحکیم روابط زوجین نقش قابل‌توجهی را ایفا کند، بیان کرد: امروز بسیاری از معضلاتی که در ارتباط با خانواده ‌داریم می‌تواند با الگو گرفتن از سبک زندگی اسلامی به حداقل برسد. قطعاً بهترین سبک زندگی که باید روی آن کار و ترویج شود سبک زندگی این زوج آسمانی است که در کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفع معضلاتی که منجر به سست شدن بنیاد خانواده می‌شود می‌تواند تأثیرگذار باشد؛ لذا مطالعه بر روی زندگی این دو بزرگوار و ترویج آن در میان خانواده‌ها و جوانان و فرهنگ‌سازی در این راستا می‌تواند معضلاتی که در رابطه با خانواده است را تقلیل دهد.

 سادگی و بی‌پیرایگی ویژگی خاص
وی همچنین با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌ها و ویژگی‌های زندگی حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) سادگی و بی‌پیرایگی این خانواده است، ادامه داد: دوری و پرهیز از تجملات و مادیات به معنای اسراف و زیاده‌طلبی منجر به تشکیل خانواده‌ای شد که در بستر آن فرزندانی تربیت شدند که در تاریخ تحول‌ساز بودند؛ همین مقوله یعنی پرهیز از تجملات ، اسراف و تأیید بر لقمه حلال و ساده زیستی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در زندگی این دو بزرگوار بوده است؛ بنابراین لازم است در زندگی مدرن امروزی برای ترویج ازدواج آسان و ساده زیستی از زندگی این زوج آسمانی
 الگوبرداری کرد.
الهیان با تأکید بر اینکه حجاب و عفت زنان یکی از پایه‌های استحکام زندگی زوجین است، گفت: حجاب و عفت یادگاری است که از حضرت زهرا (س) به‌جامانده و عدم رعایت اخلاق و شئون اسلامی- که یکی از این عناصر آن مقوله حجاب و عفاف است- از آسیب‌های زندگی زناشویی است. تا زمانی که در جامعه‌ای جوانان نسبت به رعایت اصول و ارزش‌های ظاهری و پوشش متعهد باشند و این رعایت اخلاق ، شئون و ارزش‌ها در باطن افراد در قالب متانت متجلی شود قطعاً آن جامعه از معضلات و آسیب‌هایی که امروز ما در هر خانواده با آن مواجه هستیم مصون خواهد ماند.
وی افزود:  به این لحاظ فرهنگ‌سازی در باب سبک زندگی
 حضرت زهرا (س) و پوشش و متانت و رعایت شئون و اخلاق و ارزش‌ها می‌تواند الگویی برای دختران جوان باشد که نتیجه آن سلامت اجتماعی و خانواده است.
وی تصریح کرد:  بحث درباره حضرت زهرا(س) و معرفی زندگی‌ وی برای همه راهگشاست و در شرایط امروز جامعه و کم‌رنگ شدن ازدواج، چه‌بهتر که راه و سبک ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) که ثمره آن ثابت شده است، تبلیغ و ترویج شود.


٢٢:٠٠ - 1396/08/26    /    شماره : ١٠٦١    /    تعداد نمایش : ١١٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012