اندیشه های راهبردی
به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان و در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله)
رهبر انقلاب: در راه ایمان قوی باشید، صریح باشید، ثابت قدم باشید. بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند. صراحت لازم است.
اگر با قرآن اُنس گرفتیم، آن‌وقت این فرصت و این مجال پیدا خواهد شد که صاحبان فکر از قشرهای مختلف، بر روی نکات قرآنی تدبّر کنند، چیزهایی را از قرآن استفاده کنند، استنباط کنند، بفهمند و به سؤالات گوناگون جواب بدهند. منظورم از سؤالات، شبهه‌ها نیست؛ منظور سؤالاتِ درباره‌ی زندگی است، زندگی کردن. الان میلیون‌ها سؤال در مقابل ما است. وقتی‌که یک جامعه‌ای با یک حکومتی، زندگی را به سمت آرمانهایی دارد حرکت میدهد و حرکت میکند، این [جامعه] با هزاران هزار سؤال مواجه است؛ در نوع ارتباطات، در نوع رفتار، در نوع موضع‌گیری‌ها، در نوع دشمنی و دوستی‌ها، در نوع برخورد با مال، در نوع برخورد با امور دنیا؛ اینها همه سؤالاتی است که مطرح است؛ همه‌ی این سؤالها جواب دارد. بشریّت گمراه و بدبخت شد، به‌خاطر اینکه جوابهای درست این سؤالها را پیدا نکرد. بدبختی امروز دنیا -و بشر- به‌خاطر این است که جوابهای درست را به این سؤالها بلد نشد، فرا نگرفت؛ پاسخهای غلط، پاسخهای انحرافی، پاسخهای گمراه‌کننده دریافت کرد، به ذهنش رسید، عمل کرد، [لذا] امروز رسیده به اینجا؛ دنیا امنیّت ندارد، صفا ندارد، معنویّت ندارد، آرامش روحی ندارد، دلهای آحاد جامعه با یکدیگر صاف نیست؛ این وضعیّت امروز دنیا است، همه‌ی دنیا این‌جور است.
 ٢٣:٥٤ - 1396/03/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی مقاوم و مستحکم و با توان تاب آوری در مقابل شوک های وارده، می تواند آینده ای روشن را در مقابل پیشرفت و آبادانی کشور بگشاید که منافع آن در سطح ملی و در جهت پیشرفت و تعالی متوجه کشور و ملت شود. همانطور که مقام معظم رهبری از شهریور 88 برای اولین بار این واژه را در دیدار با کار آفرینان مطرح نمودند و کارآفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی را نیاز اساسی کشور دانستند. طرح این مقوله در آنزمان دو دلیل عمده داشت: 1. فشار اقتصادی دشمنان 2. آمادگی کشور برای جهش و پرواضح است که این دو دلیل در شرایط امروز کشور نیز صدق می کند و به مراتب ملموس تر به نظر می رسد. در این راستا نگاه به ظرفیت عظیم ملی و پتانسیل های درونی و استعداد معطل مانده از جوانان و نیروی کار با تجربه و متخصص از دلائل مهمی است که هر چه سریعتر مسئولین می باید نگاه خود را به این مقوله متحول نموده و به جای انتظار برای به بار نشستن وعده و وعید های غرب در رفع تحریم ها، این ظرفیت عظیم نیروی جوان کارامد و متخصص و مجرب را ارج نهاده و در راستای بکارگیری آن برنامه ریزی نمایند. به دیگر بیان مسئولین می بایست اساس برنامه ریزی را توجه به ظرفیت های داخلی و پتانسیل عظیم فعلی کشور یعنی نیروهای جوان و تحصیل کرده قرار دهند و حمایت از تولیدکننده داخلی و بنگاه های کوچک اقتصادی را بطور جدی در دستور کار خود لحاظ کنند.
 ١٨:١٥ - 1395/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 519916
 بازدید امروز : 35
 کل بازدید : 1782356
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1251
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > مردم از وعده‌های ۱۰۰ روزه خسته شده‌اند/ بین اعتدالیون و اصلاح‌طلبان اختلاف ایجاد شده‌ است/ اقبال مردم به نیروهای انقلابی است


  چاپ        ارسال به دوست

الهیان مطرح کرد

مردم از وعده‌های ۱۰۰ روزه خسته شده‌اند/ بین اعتدالیون و اصلاح‌طلبان اختلاف ایجاد شده‌ است/ اقبال مردم به نیروهای انقلابی است

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ زهره الهیان نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار نشاط، درخصوص مناظره اول انتخاباتی با اشاره به حساسیت مناظرات در وقت کنونی، گفت: این مناظرات تأثیر زیادی در تعیین انتخاب مردم و شکل‌گیری سبد آرای نامزدها دارد. 

وی با اشاره به نکات مهم موجود در مناظره اول، اظهار داشت: اهم نکات مناظره اول که در افکار عمومی مردم قابل‌مشاهده است، ضعف آقای روحانی در پاسخگویی به مردم و نداشتن برنامه برای اداره چهار سال آینده کشور است.

الهیان با اشاره به ضعف مدیریت دولت در سال‌های گذشته، بیان کرد: آقای روحانی و جهانگیری به دلیل نداشتن کارنامه موفق از عملکرد خود، به‌جای پاسخگویی و ارائه گزارش از فعالیت‌های خود، صرفاً وضع موجود را شرح داده و حاضر به اعتراف به کم‌کاری‌های خود نیستند. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم از دادن وعده‌های صدروزه خسته شده‌اند و دیگر این وعده‌ها برای مردم ارزشی ندارد.

وی با اشاره به فضای موجود در شبکه‌های اجتماعی و اقبال عمومی مردم به نیروهای انقلابی، تصریح کرد: آنچه امروز در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شود، نارضایتی عمومی مردم نسبت به وضع اقتصادی و معیشتی خود و اقبال آن‌ها به گفتمان انقلابی است و این به معنای گفتن «نه» به ادامه عملکرد دولت فعلی است.

الهیان بابیان اینکه فقدان شفافیت و محرمانه کردن امور مرتبط با کشور توسط این دولت موجب کاهش اعتماد مردم شده است، اظهار داشت: ما در نظرسنجی‌ها شاهد این هستیم که میزان رأی آقای روحانی و جهانگیری کم شده است و روزبه‌روز مردم به گفتمانی که مدافع محرومین و مستضعفین است بیشتر علاقه‌مند می‌شوند.

وی در خصوص وضع محرومین و مستضعفین در چهار سال گذشته، گفت: معضل تورم، رکود، بیکاری و دیگر شاخص‌های اقتصادی موجب شده است که طبقه محروم در وضع ناگواری قرار بگیرند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم بازتاب وضع محرومین توسط صداوسیما و پیگیری حقوق آن‌ها، بیان کرد: توقع این بود که یک مطالبه گری و پرسش در مناظره‌ها در خصوص وضع امروز مستضعفین به شکل جدی‌ای مطرح شود تا مشخص شود کاندیداها چه برنامه‌ای برای برون‌رفت مردم از این وضع دارند. این مطالبه گری از سوی صداوسیما باوجود تأکیدات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال صورت نگرفت. 

وی، ادامه داد: دولت به دلیل نداشتن کارنامه درخشان در این حوزه، علاقه‌مند به پاسخگویی نیست و این وظیفه رسانه ملی و کمیته نظارت بر انتخابات است که بر اساس فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی برقرار دادن رفع محرومیت و خدمت‌رسانی به مردم توسط کاندیداها در اولویت برنامه‌هایشان، این مطالبه گری را از نامزدها داشته باشند. 

الهیان با اشاره به عملکرد آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در مناظرات و دفاع ایشان از عملکرد دولت و همین‌طور اختلافات به وجود آمده در بین جناح اصلاح‌طلب و اعتدالیون، گفت: این موضوعی است که از قبل بین این دو جناح مورد اختلاف بوده است. اعتدالیون آقای جهانگیری را به‌عنوان نامزد پوششی آقای روحانی می‌دانند، اما اصلاح‌طلبان ایشان را به‌عنوان نامزدی می‌دانند که باید تا پایان در این رقابت حاضر باشد. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان، تأکید کرد: فضای رقابتی بین جناح انقلابی برخلاف دو جناح دیگر کاملاً جدی است و همه نامزدان این جبهه در حال ارائه برنامه‌های خود و مصمم به حضور جدی در انتخابات هستند. 

انتهای پیام/


٢٢:١١ - 1396/02/14    /    شماره : ١٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ
حضرت مهدی سلام الله علیه : علم ما به شما احاطه دارد و چیزی از اخبار شما بر ما پوشیده نیست
 ١٢:٤٠ - 1395/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012