اندیشه های راهبردی
به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان و در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله)
رهبر انقلاب: در راه ایمان قوی باشید، صریح باشید، ثابت قدم باشید. بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند. صراحت لازم است.
اگر با قرآن اُنس گرفتیم، آن‌وقت این فرصت و این مجال پیدا خواهد شد که صاحبان فکر از قشرهای مختلف، بر روی نکات قرآنی تدبّر کنند، چیزهایی را از قرآن استفاده کنند، استنباط کنند، بفهمند و به سؤالات گوناگون جواب بدهند. منظورم از سؤالات، شبهه‌ها نیست؛ منظور سؤالاتِ درباره‌ی زندگی است، زندگی کردن. الان میلیون‌ها سؤال در مقابل ما است. وقتی‌که یک جامعه‌ای با یک حکومتی، زندگی را به سمت آرمانهایی دارد حرکت میدهد و حرکت میکند، این [جامعه] با هزاران هزار سؤال مواجه است؛ در نوع ارتباطات، در نوع رفتار، در نوع موضع‌گیری‌ها، در نوع دشمنی و دوستی‌ها، در نوع برخورد با مال، در نوع برخورد با امور دنیا؛ اینها همه سؤالاتی است که مطرح است؛ همه‌ی این سؤالها جواب دارد. بشریّت گمراه و بدبخت شد، به‌خاطر اینکه جوابهای درست این سؤالها را پیدا نکرد. بدبختی امروز دنیا -و بشر- به‌خاطر این است که جوابهای درست را به این سؤالها بلد نشد، فرا نگرفت؛ پاسخهای غلط، پاسخهای انحرافی، پاسخهای گمراه‌کننده دریافت کرد، به ذهنش رسید، عمل کرد، [لذا] امروز رسیده به اینجا؛ دنیا امنیّت ندارد، صفا ندارد، معنویّت ندارد، آرامش روحی ندارد، دلهای آحاد جامعه با یکدیگر صاف نیست؛ این وضعیّت امروز دنیا است، همه‌ی دنیا این‌جور است.
 ٢٣:٥٤ - 1396/03/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی مقاوم و مستحکم و با توان تاب آوری در مقابل شوک های وارده، می تواند آینده ای روشن را در مقابل پیشرفت و آبادانی کشور بگشاید که منافع آن در سطح ملی و در جهت پیشرفت و تعالی متوجه کشور و ملت شود. همانطور که مقام معظم رهبری از شهریور 88 برای اولین بار این واژه را در دیدار با کار آفرینان مطرح نمودند و کارآفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی را نیاز اساسی کشور دانستند. طرح این مقوله در آنزمان دو دلیل عمده داشت: 1. فشار اقتصادی دشمنان 2. آمادگی کشور برای جهش و پرواضح است که این دو دلیل در شرایط امروز کشور نیز صدق می کند و به مراتب ملموس تر به نظر می رسد. در این راستا نگاه به ظرفیت عظیم ملی و پتانسیل های درونی و استعداد معطل مانده از جوانان و نیروی کار با تجربه و متخصص از دلائل مهمی است که هر چه سریعتر مسئولین می باید نگاه خود را به این مقوله متحول نموده و به جای انتظار برای به بار نشستن وعده و وعید های غرب در رفع تحریم ها، این ظرفیت عظیم نیروی جوان کارامد و متخصص و مجرب را ارج نهاده و در راستای بکارگیری آن برنامه ریزی نمایند. به دیگر بیان مسئولین می بایست اساس برنامه ریزی را توجه به ظرفیت های داخلی و پتانسیل عظیم فعلی کشور یعنی نیروهای جوان و تحصیل کرده قرار دهند و حمایت از تولیدکننده داخلی و بنگاه های کوچک اقتصادی را بطور جدی در دستور کار خود لحاظ کنند.
 ١٨:١٥ - 1395/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 519911
 بازدید امروز : 29
 کل بازدید : 1782350
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1250
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > شایعه‌سازی، برای تخریب ظرفیت به وجود آمده در جبهه مردمی است


  چاپ        ارسال به دوست

زهره الهیان، دلایل شایعه‌سازی علیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را توضیح می‌دهد:

شایعه‌سازی، برای تخریب ظرفیت به وجود آمده در جبهه مردمی است

ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، زهره الهیان عضو شورای مرکزی جبهه منا در گفت‌و‌گو با این پایگاه اطلاع‌رسانی، وحدت را شعار زیر بنایی در جبهه مردمی دانست و گفت: جبهه مردم نیروهای انقلاب اسلامی با شعار وحدت شکل گرفته و هدف آن تجمیع توان نیروهای انقلابی در سرتاسر کشور است. وی افزود: در این راستا از همان ابتدایی که بحث انتخابات ریاست جمهوری به صورت جدی شروع شد، تعدادی از نیروهایی که یا در رسانه‌ها نام‌شان مطرح بود یا در افواه مردمی، یا خودشان اعلام آمادگی کرده بودند تا در میدان رقابت‌ها و مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری حاضر شوند، در نظر گرفته شدند و بحث‌های زیادی درباره آنها مطرح شد و در نهایت هم در مجمع ملی اول، تعداد ده نفر از آنها به عنوان نامزدهای بالقوه جبهه مردمی در انتخابات ریاست جمهوری در ۵ اسفند، انتخاب شدند. بعداز آن هم در مجمع دوم این تعداد با همان ساز و کار به ۵ نفر رسیدند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: به طور طبیعی انتظاری که مردم از نامزدهای ارزشی و انقلابی جبهه مردمی دارند این است که آنها مسائل کلان کشور و منافع ملی را به جای مسائل و منافع شخصی مد نظر داشته باشند و مصالح شخصی را فدای این مصالح ملی  و کلان کنند.

به گفته الهیان، کاندیداهای بالقوه جبهه مردمی باید با دوراندیشی و آینده‌نگری، تحلیل درستی از شرایط حساس امروز کشور و انقلاب اسلامی و ابعاد آن داشته باشند و به تبع آن، نسبت به معادلات منطقه و جهان آگاهی جامعی داشته باشند. اگر آنها نگاه آینده‌نگرانه با نگاهی که معطوف به مصلحت مردم است و شرایط حساس منطقه و جهان را درک می‌کند، داشته باشند قاعدتا تعلقات شخصی و سلایق گروهی و جناحی رنگ می‌بازد و آینده و منفعت مردم و منافع کلان  در نگاه آنها شکل می‌گیرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی افزود: این انتظار مردم از نیروهای ارزشی و انقلابی است و امیدوارم کاندیداهای موجود به تصمیمات شورای مرکزی و هیات رئیسه شورا مرکزی، گردن بنهند. اعضای مجمع ملی که در اصل این تصمیمات را گرفته، عصاره نخبگان کشوراند و با عقل جمعی به تعدادی از کاندیداها رای داده‌اند. احترام به این عقل جمعی و نظر نخبگان و فعالان سیاسی از سرتاسر کشور، می‌تواند در آینده کشور بسیار تاثیرگذار باشد.

الهیان در پاسخ به این که «شایعاتی زیادی در قالب خبر تولید و در سطح جامعه مطرح می‌شود که صحت هم ندارد، چه تحلیلی از این نوع شایعه سازی دارید؟»؛ گفت: طبیعی است بعد از شکل گرفتن ظرفیت عظیمی مثل جبهه مردمی و تمایل بسیاری از نخبگان سراسر کشور برای پیوستن به جبهه، عملیات روانی برای تخریب جبهه شکل بگیرد و رصد دشمنان انقلاب اسلامی برای بزنگاهایی که بتواند ضربه به این بدنه مردمی بزند، جدی‌تر شود. وی افزود: در شرایط حاضر هم برخی از شایعات و مطالبی که چه  در فضای مجازی و چه در سطح رسانه‌های داخل و خارج منتشر می‌شود، برای ضربه زدن به این ظرفیت مردمی است که قاعدتا با هوشمندی کاندیداها و هوادران و بدنه اجتماعی نیروهای انقلاب، خنثی خواهد شد.


٠١:٣٦ - 1396/02/01    /    شماره : ١٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٥١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ
حضرت مهدی سلام الله علیه : علم ما به شما احاطه دارد و چیزی از اخبار شما بر ما پوشیده نیست
 ١٢:٤٠ - 1395/09/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012