اندیشه های راهبردی
چگونه گفتمان انقلاب را در دانشگاه غلبه دهیم؟
۲۰ توصیه عملیاتی به تشکل‌های دانشجویی
توصیه‌ی کاربردی رهبر انقلاب به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی برای چگونگی تحقق «گفتمان انقلاب اسلامی»
 ٢٢:٣٢ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی مقاوم و مستحکم و با توان تاب آوری در مقابل شوک های وارده، می تواند آینده ای روشن را در مقابل پیشرفت و آبادانی کشور بگشاید که منافع آن در سطح ملی و در جهت پیشرفت و تعالی متوجه کشور و ملت شود. همانطور که مقام معظم رهبری از شهریور 88 برای اولین بار این واژه را در دیدار با کار آفرینان مطرح نمودند و کارآفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی را نیاز اساسی کشور دانستند. طرح این مقوله در آنزمان دو دلیل عمده داشت: 1. فشار اقتصادی دشمنان 2. آمادگی کشور برای جهش و پرواضح است که این دو دلیل در شرایط امروز کشور نیز صدق می کند و به مراتب ملموس تر به نظر می رسد. در این راستا نگاه به ظرفیت عظیم ملی و پتانسیل های درونی و استعداد معطل مانده از جوانان و نیروی کار با تجربه و متخصص از دلائل مهمی است که هر چه سریعتر مسئولین می باید نگاه خود را به این مقوله متحول نموده و به جای انتظار برای به بار نشستن وعده و وعید های غرب در رفع تحریم ها، این ظرفیت عظیم نیروی جوان کارامد و متخصص و مجرب را ارج نهاده و در راستای بکارگیری آن برنامه ریزی نمایند. به دیگر بیان مسئولین می بایست اساس برنامه ریزی را توجه به ظرفیت های داخلی و پتانسیل عظیم فعلی کشور یعنی نیروهای جوان و تحصیل کرده قرار دهند و حمایت از تولیدکننده داخلی و بنگاه های کوچک اقتصادی را بطور جدی در دستور کار خود لحاظ کنند.
 ١٨:١٥ - 1395/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 525220
 بازدید امروز : 1220
 کل بازدید : 1805455
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0/1094
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > هیچ مقامی حق ندارد آزادی های مشروع جامعه را سلب کند


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی:

هیچ مقامی حق ندارد آزادی های مشروع جامعه را سلب کند

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ چهارشنبه هجدهم آذرماه زهره الهیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مناظره ای به نام «از برای آزادی» که به مناسبت روز دانشجو با مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گفت: اصل نهم قانون اساسی می‌گوید هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی آزادی‌های مشروع جامعه را سلب کند؛ بهتر بود اجازه سخنرانی به مطهری داده می شد؛ البته این سوال همیشه برایم مطرح بوده است که چرا سخنرانی های مطهری همیشه تنش زا و دارای درگیری فیزیکی بوده است؟

وی افزود: از آقای مطهری سوال می کنم چرا به جای رسیدگی به محرومان و طبقه ی ضعیف جامعه همیشه به دنبال تنش و درگیری است؟
وی با بیان اینکه در مجلس هشتم با مطهری هم دوره بوده است و به خوبی او را می شناسد گفت: مطهری در هیچ دوره ای قدمی برای کمک به محرومان برنداشته است.
وی با اشاره به اینکه چرا باید یک کشاورز حقوق بخور و نمیر داشته باشد و برخی مدیران حقوق نجومی بگیرند گفت: جنبش دانشجویی باید مطالبه در این زمینه را پیگیری کند, در حال حاضر وضعیت مساعد نیست و حرکت جدی از طرف دولت در برابر مبارزه با فساد و تبعیض انجام نشده است.

استقلال طلبی؛ رسالت اصلی جنبش دانشجویی
الهیان با اشاره به اینکه رسالت مهم جنبش دانشجویی در ایران اسلامی، استقلال طلبی است گفت: دولت یازدهم سه و نیم سال همه ی زمان خود را برای اعتمادزایی، تنش‌زدایی و ارتباط با آمریکا صرف کرد؛ اما چندروز پیش رئیس جمهور به مجلس آمدند و گفتند تمدید مجدد قانون داماتو نقض صریح برجام است.
نماینده مجلس هشتم در پاسخ به سؤالاتی درباره انتخابات و فتنه سال ۸۸ گفت: من در آن زمان در کمیسیون امنیت ملی مجلس عضو بودم و جریان را به‌دقت رصد کردیم؛ به‌طوری که مجلس دو هزار صفحه سند از خیانت‌هایی را که در سال ۸۸ به ملت ایران شد تهیه کرد.
وی با اظهار اینکه سند سلامت زنان و توجه به حقوق زن در قانون ارثT نقطه روشن در فعالیت مجلس هشتم بود، گفت: در لایحه حمایت از خانواده، به آقایان اجازه می‌داد به‌واسطه داشتن تمکن مالی، همسر دوم اختیار کنند که می‌توانست امنیت روانی خانواده را برهم بزند و در همان مجلس هشتم نیز نظرات متفاوت بود که به همین جهت نه شرط برای ازدواج مجدد آوردیم که یکی از آنها اجازه همسر اول بود.

مهم‌ترین دلیل بروز فساد، عدم آزادی اندیشه و نظارت جامعه مدنی
مجید فراهانی دبیر کل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مبداء تحولات در کشور بوده که دکتر شریعتی‌ها را تربیت کرده است گفت: در واقع دانشجو باید در کنار تحصیل به مسائل جامعه هم بپردازد.
فراهانی با بیان اینکه جریان و جنبش دانشجویی سابقه و هویتی با شروع فعالیت و تاسیس دانشگاه‌ها در کشور ما دارد گفت: سابقه این جریان به دوران پهلوی دوم برمی‌گردد و دغدغه‌ها و اعتراضات دانشگاهی از دهه ۱۳۲۰ تاکنون ادامه داشته است.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره مهم‌ترین خصوصیات جریان‌های دانشجویی گفت: دانشجو آرمانگرا و ایده‌آل طلب است و شکاف و فاصله جامعه را تا آرمان مدنظر بررسی می‌کند؛ دلبستگی به ایران و منافع ملی دارد و مهم‌ترین دغدغه دانشجوی ایرانی کشور و توسعه آن است.
وی با تشریح اینکه دفاع از آزادی اندیشه و بیان، جزو لاینفک دیدگاه جریان دانشگاهی بوده؛ اما متاسفانه در جامعه امروز این موارد نادیده گرفته می‌شود گفت: امروز در دومین کلان شهر بزرگ کشور جلو سخنرانی نائب رئیس را می گیرند و به فرزند تئوریسین انقلاب اسلامی اجازه بیان دیدگاه خود را نمی دهند.
فراهانی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل بروز انقلاب اسلامی فساد حاکم در حکومت پهلوی بوده گفت: رتبه کشور ایران در دولت نهم و دهم ۱۴۴بود که اصلا خوب نبود؛ اما در دولت یازدهم این رتبه یازده پله پایین تر آمده است؛ اما با این وجود این رتبه برای ما اسفناک است.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل بروز فساد، عدم آزادی اندیشه و نظارت جامعه مدنی است گفت: اگر مردم، مطبوعات و احزاب آزادی بیان داشته باشند حاکمیت را نقد کنند نقد حاکمیت سبب مبارزه با فساد خواهد شد و هیچ صاحب قدرتی جرات نزدیک شدن به فساد و دست درازی به بیت المال را نخواهد داشت.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره انتقادات مطرح شده به برجام و نتایج اعتماد به غرب گفت: در هیچ مذاکره‌ای نمی‌توان اعتماد صد درصد کرد برای منافع ملی خود با هر کشوری باید جنگید حرف ما این است که اگر دنبال توسعه و پیشرفت هستیم؛ دنیا نباید از کشور ما تصویر یک کشور جنگ طلب را نشان دهد.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم در عرصه عملکرد با نقدهایی روبه‌ رو می باشد تصریح کرد: باید بررسی شود و به این سوالات پاسخ داده شود که آیا کشور توانست از ظرفیت برجام به درستی استفاده کند و آیا دولت توانست تحرک اقتصادی ایجاد کند و از تورم و رکود عبور کند یا خیر؟


١٧:٠٨ - 1395/10/14    /    شماره : ١٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٧٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012