اندیشه های راهبردی
چگونه گفتمان انقلاب را در دانشگاه غلبه دهیم؟
۲۰ توصیه عملیاتی به تشکل‌های دانشجویی
توصیه‌ی کاربردی رهبر انقلاب به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی برای چگونگی تحقق «گفتمان انقلاب اسلامی»
 ٢٢:٣٢ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی مقاوم و مستحکم و با توان تاب آوری در مقابل شوک های وارده، می تواند آینده ای روشن را در مقابل پیشرفت و آبادانی کشور بگشاید که منافع آن در سطح ملی و در جهت پیشرفت و تعالی متوجه کشور و ملت شود. همانطور که مقام معظم رهبری از شهریور 88 برای اولین بار این واژه را در دیدار با کار آفرینان مطرح نمودند و کارآفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی را نیاز اساسی کشور دانستند. طرح این مقوله در آنزمان دو دلیل عمده داشت: 1. فشار اقتصادی دشمنان 2. آمادگی کشور برای جهش و پرواضح است که این دو دلیل در شرایط امروز کشور نیز صدق می کند و به مراتب ملموس تر به نظر می رسد. در این راستا نگاه به ظرفیت عظیم ملی و پتانسیل های درونی و استعداد معطل مانده از جوانان و نیروی کار با تجربه و متخصص از دلائل مهمی است که هر چه سریعتر مسئولین می باید نگاه خود را به این مقوله متحول نموده و به جای انتظار برای به بار نشستن وعده و وعید های غرب در رفع تحریم ها، این ظرفیت عظیم نیروی جوان کارامد و متخصص و مجرب را ارج نهاده و در راستای بکارگیری آن برنامه ریزی نمایند. به دیگر بیان مسئولین می بایست اساس برنامه ریزی را توجه به ظرفیت های داخلی و پتانسیل عظیم فعلی کشور یعنی نیروهای جوان و تحصیل کرده قرار دهند و حمایت از تولیدکننده داخلی و بنگاه های کوچک اقتصادی را بطور جدی در دستور کار خود لحاظ کنند.
 ١٨:١٥ - 1395/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
مذاکره، نیاز ایران یا آمریکا؟
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 525230
 بازدید امروز : 1233
 کل بازدید : 1805468
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0/0785
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > اصحاب رسانه جانب امانتداری را رعایت کنند


  چاپ        ارسال به دوست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم در گفتگو با اتاق خبر

اصحاب رسانه جانب امانتداری را رعایت کنند

نماینده دوره هشتم شورای اسلامی با اعلام اینکه رسانه ها در فضای عمومی کشور به ویژه در فضای انتخابات می توانند نقش بی بدیلی داشته باشد گفت: این قشر موظف است با پیش گیری از موضع گیری های نابجا وهمچنین به دور از پیش داوری به دنبال اطلاع رسانی دقیق و آگاه سازی جامعه باشد.

زهره الهیان تصریح کرد: فعالان این حوزه می توانند با القای درست و به حق امور مربوط به انتخابات از برداشت های ناصحیح جلوگیری کنند علاوه بر این تمرکزد اصحاب رسانه در اطلاع رسانی می تواند به شفاف سازی مواضع مختلف سیاسی بینجامد.

وی در این خصوص افزود: اگر بتوانیم فضایی باز و معقول برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 ایجاد کنیم باعث می شود که یکپارچگی بیشتری در جامعه به وجود آید که به تبع آن همصدایی و وحدت به همراه خواهد داشت . با این وجود رعایت اصل امانت در مواقع حساس از نکات ضروری برای برگزاری یک انتخابات و گزینش همه جانبه و سالم است. این چنین است که نقش رسانه ها و گروه های اطلاع رسانی آشکار می شود، لذا باید هر چه بیشتر به حمایت و بررسی فعالیت این قشر توجه داشته باشیم.

الهیان در ادامه در خصوص انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت: رییس جمهور در  کشوری مانند امریکا از هر جنبش و حزبی که بر سر کار آید تنها مجری اتاق های فکر صهیونیستی و سرمایه داران است .اگر چه به نظر می آید که این دو حزب در شیوه و تاکتیک های خود متفاوت عمل می کنند اما طی چند دهه اخیر شاهد آن هستیم که خط مشی مشخصی را دنبال کرده اند.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی تفاوت اساسی و جدی میان این دو کاندیدا وجود نداشت تصریح کرد: اینطور که از شواهد پیداست دلیل اینکه مردم امریکا آقای ترامپ را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اند اشاره های او به فساد های موجود در سیستم حکومتی این کشور است و به این طریق جامعه با تصور این که فردی بتواند حقایق موجود را صراحتا بیان کند او را برگزیدند.

الهیان در این خصوص افزود: با توجه به این مسئله شاید بتوانیم امیدوار باشیم که سبک رفتاری متفاوتی را از سیاست های امریکا شاهد باشیم اما باز هم لازم به تذکر است که محوریت سیاست های این کشور از پیش تعیین شده و با اولویت های اسراییل دنبال می شود.


٢٠:١٥ - 1395/08/30    /    شماره : ١٠١٥    /    تعداد نمایش : ١١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012